• Obvodné kolo v cezpoľnom behu

• Dňa 27.septembra 2012 sa uskutočnilo obvodné kolo v cezpoľnom behu študentov na Partizánskej lúke. GIH reprezentovalo  družstvo dievčat aj družstvo chlapcov.

Chlapci dosiahli vynikajúci úspech, keď  za sebou nechali družstvá z Gymnázia Laca Novomeského na Tomášikovej ulici  a Športovej školy na Ostredkoch.

Družstvo našich chlapcov v zložení - Jakub Tkáč, Filip Magál, Viliam Nagy a Matúš Sliacky - postúpilo do krajského kola.

Blahoželáme!

• Oznam o štrajku

• Dňa 13.9.2012 sa pedagogickí zamestnanci zúčastnia štrajku.

Riaditeľka školy poskytuje žiakom prvého až štvrtého ročníka na tento deň riaditeľské voľno.

• Otvorenie školského roka 2012/2013

• Slávnostné otvorenie školského roka 2012/2013 sa uskutoční 3. septembra 2012 o 9.00 hodine v priestoroch školy.
            Zoznam žiakov 1. ročníka podľa tried bude na bráne školy. Prváci už majú pripravené ISIC karty (treba si priniesť fotografiu).
            Nástup žiakov do tried 8.30 h

Vyučovanie podľa rozvrhu sa začne v utorok 4. septembra 2012.

Mgr. Marta Jankovičová

• Návšteva z Mosbachu

• Od 23. do 30. júna privíta naša škola študentov a pedagóga z priateľskej školy v Mosbachu.

V pondelok ich uvidíme na našej škole, kde sa zúčastnia aj športovej súťaže vo volejbale.

V utorok až vo štvrtok  budú spoznávať  krásy Slovenska cestou vlakom do Vysokých Tatier.

Na záver ich návštevy zavítajú v piatok do Modry pozrieť známu slovenskú keramiku.

• Oznam pre budúcich prvákov

• Oznamujeme budúcim prvákom, že v zmysle pokynov zo zápisu sa dňa 11. 6. 2012 uskutočnia rozraďovacie testy z cudzích jazykov. Testovanie začne testom z anglického jazyka o 11.50 hod. a pokračuje o 12.45 testom z nemeckého jazyka. Všetky informácie (účasť na jednotlivých testoch, miestnosť, skupina) nájdete na bráne školy v pondelok o 11.00 hod.

• Informatívne rodičovské združenie

• V pondelok 4. júna 2012 od 17.30 h bude informatívne rodičovské združenie.

Rodičovská rada sa zíde v ten deň už o 17.00 h.

Všetkých rodičov srdečne pozývame.

• Druhé kolo prijímačiek

• Druhé kolo prijímacích pohovorov na GIH sa uskutoční dňa 19. júna 2012.

Prihlášky prosíme zaslať do 15. júna 2012. Bližšie informácie nájdete v rubrike Prijímanie.

• Anasoft litera fest 2012

• Vo štvrtok 17. mája sa na našej škole uskutoční diskusia so spisovateľom Petrom Karpinským, ktorý píše knižky pre deti i dospelých, na prešovskej filozofickej fakulte vyučuje dejiny slovenského jazyka, ale napríklad aj predmet komiks. Prečo vôbec mladý človek začne písať? Čo by si mal stredoškolák určite prečítať? Píše sa ľahšie pre deti či dospelých? Na tieto, ale aj na otázky našich študentov odpovie náš zaujímavý hosť od 9:00 v učebni 314. Diskusia, ktorú bude moderovať profesor Adrián Eštok, sa koná v rámci Anasoft litera festu 2012. Program festivalu začal už v pondelok, kedy sa Daniel Hevier venoval našim trom študentom na tvorivom workshope. Viac informácií nájdete na http://www.anasoftlitera.sk/sk/festival.

• Oznam pre budúcich prvákov a ich rodičov

•

Zoznam prijatých uchádzačov po II. kole na štúdium v školskom roku 2012/2013 bude zverejnený 4.5.2012 na bráne školy aj na našej webovej stránke v rubrike Prijímanie. Kód žiaka: začiatočné písmeno priezviska; mena; dátum narodenia v tvare rrmmdd (dievčatá m+5,m).

Nájdete tam aj informácie o termíne  zápisu

• Školské kolo korešpondenčného seminára

• 16. apríla 2012 prebehne školské kolo korešpondenčného seminára z anglického jazyka o 13.00 hod a nemeckého jazyka o 14.00 hod.

Všetci, ktorí ste odovzdali úlohy domáceho kola, budete zaradení do zoznamov na bráne školy.

• Deň učiteľov

• 28. marec je oslavou učiteľského povolania - poslania. Na našom gymnáziu poďakovali za neúnavnú a mimoriadne náročnú prácu svojim vyučujúcim zástupcovia Žiackej školskej rady prostredníctvom rozhlasu a krásnou gerberou.

• Beseda s Kamilom Peterajom

• 120 minút strávených v spoločnosti spisovateľa a textára bolo pre všetkých zúčastnených ohromným zážitkom. Maturanti si zaujímavým spôsobom doplnili maturitnú otázku. Čo všetko sa tam odohrávalo si pozrite v Akciách GIH a  vo Fotoalbume

• Veľvyslanec SRN na gymnáziu

• Tento týždeň navštívil Gymnázium Ivana Horvátha veľvyslanec Spolkovej republiky Nemecko Dr. Axel Hartmann. Po prijatí u riaditeľky sa stretol s vyučujúcimi nemeckého jazyka na našej škole a so žiakmi, ktorí študujú v triedach zameraných na nemecký jazyk končiacich DSD skúškami na úrovni B2 a C1.

Viac sa o tejto návšteve dozviete v rubrike Akcie školy a Fotoalbum.

• Divadelná jar

• V mesiacoch marec a apríl navštívia naši študenti Divadlo Astorka. Čakajú nás dve Shakespearove hry – komédia Sen noci svätojánskej (15. 3.) a tragédia Romeo a Júlia (27. 3.). Nezabúdame ani na ruskú klasiku, to najlepšie z najlepšieho – Platonov (23. 3.) od Čechova a tiež Mesiac na dedine (18. 4.) od Turgeneva. Nezastaviteľnú vlnu smiechu ponúknu dve komédie – Čudné popoludnie Dr. Zvonka Burkeho (30. 3) a Na koho to slovo padne (28. 4.). Všetky predstavenia začínajú o 19.00 h. Divadelný príchod jari pre našich študentov zabezpečia profesori Gaálová a Eštok.