• Prijímanie - posledné zmeny

• Najnovší stav prijímacích skúšok nájdete v rubrike 'Prijímanie'. Sú tam aj informácie o mieste a čase zápisu. Tešíme sa na prvé stretnutie s našimi budúcimi žiakmi a ich rodičmi.

• Rodičovské združenie

• Posledné triedne rodičovské združenie bolo 18.4.2011(pondelok) o 17.00. Rodičovská rada začala svoje zasadanie už o 16.30 toho istého dňa v knižnici školy. Aj ďalšie ( 6. júna ) budeme vopred avizovať na tomto mieste.

• Deň učiteľov

• V pondelok 28.3. na Deň učiteľov sa stretli pedagógovia nášho gymnázia aj bývalí kolegovia z našej školy na malej oslave v zariadení Družba na Botanickej ulici. Niekoľko záberov z tohoto stretnutia prinášame na horvatka.czweb.org

• Prehliadka Stredoškolskej odbornej činnosti (SOČ) na škole prebehla pred pár týždňami. Jej krajské kolo pred niekoľkými dňami. Z neho do celoštátneho kola postúpili až tri naše žiačky: Slovjaková, Paprčková a Krchniaková. Viac vo Fotoalbume

• Pridajte sa k  HODINE ZEME
          • Pridajte sa k HODINE ZEME

• Hodina Zeme je najväčšou celosvetovou akciou so zapojením verejnosti. Zhasnutím svetiel každoročne spája viac ako miliardu ľudí na celom svete vo viac ako 6 tisíc mestách a obciach.  V sobotu 26. 03. 2011 o 20,30 hodine nášho času na hodinu zhasnite svetlá vo svojich domácnostiach a pridajte sa tak k miliarde ľudí po celom svete.  Vďaka.

• Kam po maturite

• Pre lepšiu informovanosť, začíname uverejňovať v rubrike 'Pozoruhodné' aktuálne informácie zo zaujímavých vysokých škôl. Nebudeme sa sústreďovať iba na menej náročné štúdiá, ale na všetky, ktorých poznanie môže byť  prospešné pre absolventov našej školy.

• Maturita 2011

• 15. marca začala externá časť a písomná forma internej časti maturitnej skúšky v tomto školskom roku na našej škole. Vo fotoalbume prinášame niekoľko snímok z jej priebehu. Myslím, že nepotrebujú komentár.

• Vo fotoalbume nájdete dodatočne uverejnené zábery z dvoch exkurzií. Exkurzia do Prahy z apríla minulého školského roku a exkurzia do Poľska z októbra tohoto školského roku. Príspevky sú zaradené chronologicky.

• Prednáška

• Jiří Grygar: Vesmír okolo nás dňa 14. januára 2011 o 17.30 h, v SNM na Vajanského nábreží 2 v Bratislave, v priestoroch PM SNM - Objavovňa

Prednáška známeho českého astronóma RNDr. Jířího Grygara. CSc. z fyzikálneho ústavu Akadémie vied ČR, ktorý za popularizáciu vedy v oblasti astronómie a astrofyziky získal mnoho ocenení vrátane ceny UNESCO (1996). Témou autora stoviek odborných prác, množstva populárno-náučných kníh, vzdelávacích programov bude teória Veľkého tresku.

• Deň otvorených dverí

• Deň otvorených dverí bol na našej škole už 29.novembra popoludní. Tam sme podrobne informovali o možnosti prijatia aj o možnostiach štúdia na našom gymnáziu. Okrem kritérií na prijatie sme zverejnili aj témy korešpondenčného seminára. Pre všetkých uchádzačov o našu školu sme pripravili na tejto stránke rubriku 'Prijímanie', kde budú postupne zverejňované práve aktuálne podrobnosti o prijímacom pokračovaní na našom gymnáziu.

• Akadémia s imatrikuláciou

• Akadémia s imatrikuláciou prvákov našej školy sa uskutočnila 1.12. v kultúrnom dome Cultus v Ružinove. Niekoľko záberov z tohoto podujatia je aj vo fotoalbume.

• BratMUN  2010
          • BratMUN 2010

• Začiatkom novembra bola v Bratislave konferencia BratMUN 2010, na ktorej sa zúčastnili aj naši žiaci. Viac sa o nej dozviete v rubrike Pozoruhodné a vo Fotoalbume.

• Pozdrav z Pajštúna

• Prvú októbrovú sobotu sa vybral turistický krúžok na zrúcaniny Pajštúna. Obrázky aj informáciu z tejto akcie nájdete v sekcii Fotoalbum pod názvom Jedenásť jesenných alebo Zaručený recept na to, ako rýchlo opiecť kačku.

• Nemeckí žiaci

• V pondelok 4. 10. zavítala na školu skupina žiakov z družobného gymnázia v Mosbachu. Priviedol ich náš bývalý výborný lektor nemeckého jazyka Richard Zöller. S nimi sa vrátili aj naši žiaci, ktorí trávili týždeň v Mosbachu a na výletoch v Nemecku. Niekoľko nasledujúcich dní strávili spolu vo  Vysokých Tatrách. Koncom týždňa boli opäť v Bratislave. V nedeľu 10. 10. odišli nemeckí žiaci domov. Veríme, že s peknými spomienkami na dni strávené u nás.