• Návšteva výstavy Cosmos Discovery

• Dňa 11. 10. 2022 sa žiaci 2.AR triedy, spolu s vyučujúcimi Mgr. Máriou Škorňovou a Adamom Mihálom, zúčastnili výstavy Cosmos Discovery: Space Exhibition, ktorá sa v tomto období koná v Incheba Expo Bratislava. Žiaci sa tak dozvedeli veľa zaujímavých informácií o histórii a súčasnosti kozmonautiky, prezreli si exponáty modelov rakiet, družíc a dozvedeli sa napríklad aj to, ako sa stravujú kozmonauti na vesmírnych staniciach. Vďaka krátkemu dokumentárnemu filmu si mohli prehĺbiť svoje znalosti o vesmíre z hodín geografie. A čo by to bolo za výstavu bez ruštiny, v ktorej sa o kozme na hodinách učíme? Preto sme si prečítali aj úryvky z novín, ktoré dokumentovali významné chvíle sovietskej kozmonautiky. Na záver sa zopár statočných zúčastnilo aj simulovaného výcviku kozmonautov v interaktívnom vesmírnom tábore. Fotky si pozrite v našom albume.

Veríme, že sa žiakom výstava páčila, bola pre nich prínosná, obohacujúca a tešíme sa na realizáciu ďalších exkurzií, ktoré už máme poctivo naplánované ;)

Adam Mihál, učiteľ RUJ-GEO

• Výsledky športového dňa

• Ďakujeme,

kolegom z PK telesnej výchovy, všetkým učiteľom a žiakom za úspešný Športový deň 2022/23, ktorý sme zorganizovali po vynútenej pandemickej prestávke. Fotky z akcie si môžete pozrieť v našom albume.

Športové výsledky: (všetky výsledky budú po spracovaní zverejnené na stránke TSV)

beh na 250m - chlapci - 1. miesto Horváth (1.AR) 37,69 a Áčová (1.B) 47,13

štafety - 1. miesto 4.B

hod loptičkou na cieľ - 1. miesto Palaj (1.B) a Krajčírová (3.AR)

prevaľovanie pneumatiky - 1. miesto Horňák (2.AR) 14,8 a Zara Korček (1.D) 15,5

hod brvnom - 1. miesto Sloveňák (3.C) 11,6 a Tomašovičová (3.AR) 6,9

zhyby - 1. miesto Valentko (4.AR) a Hapl (5.AR) 20, Valovičová (4.AR) 11

futsal - 1. miesto 4.B; 2. miesto 4.C; 3. miesto 5.AR

preťahovanie lanom - 1. miesto 1.D; 2. miesto 5.AR; 3. miesto 3.D

• Nová úloha v "Šampiónovi logiky"

• Milí študenti,

na stránke školy v predmete matematika – Súťaž - "Šampión logiky" – je už zverejnená už druhá – októbrová úloha  - 3.ročníka súťaže.

Dúfame, že do jej riešenia sa zapoja aj tí, ktorí zabudli riešiť prvú úlohu, alebo ich nezaujala a práve preto si vyskúšajú vyriešiť  novú úlohu, ktorá je teraz z matematiky.

Stále totiž platí, že do riešenia úloh sa môžeš zapojiť v ľubovolnom kole.

Prajeme Vám úspešné vyriešenie úlohy a tešíme sa na Vaše riešenia, ktoré môžete posielať do konca októbra – presne do 31.10. 2022  na  emailovú adresu – skornovamaria@gmail.com

Vaši učitelia matematiky, fyziky a informatiky

• ŠPORTOVÝ DEŇ  5.10.2022
          • ŠPORTOVÝ DEŇ 5.10.2022

• ČASOVÝ ROZPIS:

8,00 hod.  – MŠ futsal – 1.– 4. ročník (telocvičňa)

Na 8,00 prídu všetci účastníci, bez ohľadu na rozpis zápasov!

8,30 – zraz cyklistov na cyklosprievod, okruh na bicykloch okolo školy

9,30 hod SLÁVNOSTNÝ NÁSTUP (ihrisko)

9,45 hod. –  beh na 1 kolo(250m) CH, D (dráha)

9,45 hod. –  zhyby na hrazde na výdrž CH, D (workout.ihrisko)