• Poznávací zájazd

• 5. až 10 mája boli naši žiaci s tromi pedagógmi na geograficko - historickom zájazde vo Francúzsku. Viac vo fotoalbume.
        • Zo  študijného pobytu
          • Zo študijného pobytu

• kolegyňa Kubánková sa v apríli tohto roku zúčastnila študijného pobytu v Cambridge v Anglicku.
            Viac o tom vo fotoalbume.
          • VICEMAJSTRI SLOVENSKA

• V dňoch 23.-24.4.2009 sa uskutočnilo v Prešove celoslovenské finále SCOOL CUP-u 2008/20009 vo florbale ako postupová súťaž, ktorá prebiehala počas tohto školského roka. Zúčastnilo sa ho aj naše družstvo pod vedením prof. Tomu. K získaniu striebra gratulujeme. Pozri aj vo fotoalbume.
          • Kvapka krvi

• Každoročne sa nájdu z radu našich študentov odvážlivci, ktorí sa zapoja do humanitnej akcie – „ Mikulášska kvapka krvi “ a „Valentínska kvapka krvi“. Pár fotografií ilustrujúce atmosféru hematologickej stanice nájdete vo fotoalbume.
        • Wolfstahl - Hainburg – Schlossberg

• Turistický krúžok odštartoval tohtoročnú jar hneď v prvý jarný deň túrou do Hainburgu. Začali sme v rakúskej dedinke Wolfstahl. Lesnou cestou sme došli do mestečka Hainburg a nakoniec sme skončili na Schlossbergu so zrúcaninami hradu a parádnym výhľadom. Viac vo fotoalbume.
        • Diskusia s Ivom Samsonom

• analytik Výskumného centra Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku prednášal a diskutoval s našimi študentmi. Viac vo fotoalbume.
          • Na exkurzii v bratislavskom Múzeu obchodu

• Jeden z februárových štvrtkov mala trieda 2.A hodinu dejepisu v Múzeu obchodu v Podunajských Biskupiciach. Študenti si pozreli expozíciu zameranú na predmety bežnej spotreby, ktoré sa predávali na Slovensku v minulosti, dobovú reklamu a tiež imitáciu starého obchodíku so zmiešaným tovarom z 1. polovice 20. storočia. Fotografie z tejto netradičnej hodiny nájdete vo fotoalbume
          • Piknik beatnickej poézie

• V stredu 11. marca bolo popoludnie na našej škole vyhradené poézii. Neorenesančná gruppa VATRA EŠTE HORÍ v hodinovom recitačnom bloku predstavila našim súčasným aj bývalým študentom zlomok tvorby amerických básnikov – bítnikov. Viac vo fotoalbume.
        • Návšteva hlavy štátu

• Pri návšteve Ružinova, navštívil prezident republiky Ivan Gašparovič v doprovode starostu našej mestskej časti Ing. Drozda aj našu školu. (Pozri vo fotoalbume)
        • Vianočné vinše a plagáty

• Deň pred vianočnými prázdninami bola na škole zvláštna atmosféra. Triedy si robili vlasné posedenia a prichádzali do knižnice predviesť svoje schopnosti vo forme vinšov, kolied a plgátov s vianočnou tematikou. (Pozri vo fotoalbume)
        • Akadémia

• Našu akadémiu spojenú s imatrikuláciou, ktorú pre nás pripravila 3.B na 24. novembra v Dome kultúry Ružinov - Cultus, pozri vo fotoalbume.
          • Skúšky Stufe II

• Na našej škole prebiehali 8. - 10. decembra ústne skúšky Stufe II z nemeckého jazyka formou obhajoby projektov žiakov. (Pozri vo fotoalbume)
          • Pozri sa do tmy

• „ Pozri sa do tmy...“ bol názov unikátneho podujatia pre nevidiacich a slabozrakých, ktoré podporili i žiaci našej školy – 1.A, 1.B, 2.B, 2.D, 3.C a 3.D - dňa 2. decembra 2008 v Dome kultúry Ružinov. (Pozri vo fotoalbume)