• Organizácia a podmienky výchovy a vzdelávania pre školský rok 2020-2021

• Dodatok k prevádzkovému poriadku (po dobu trvania pandémie ochorenia COVID-19) - Organizácia a podmienky výchovy a vzdelávania na Gymnáziu Ivana Horvátha (GIH), pre školský rok 2020/2021

Úvod

V dokumente sa iba upravujú tie základné prevádzkové podmienky, ktoré sa líšia (či sú upravené nad rámec) od štandardných podmienok vyplývajúcich zo školských, hygienických, pracovnoprávnych a ďalších predpisov.

Dokument je koncipovaný ako Alert (výstražný) systém a manuál odporúčaní v troch úrovniach – zelenej, oranžovej a červenej.:

• Zelená fáza predstavuje stav, kedy GIH nemá žiadneho žiaka či zamestnanca, u ktorých je podozrenie na infikovanie (ďalej len „podozrivý žiak, zamestnanec“) alebo je len podozrenie u žiaka / zamestnanca, nikto však nie je pozitívny.
        • Oranžová fáza zachytáva situáciu, kedy má škola pozitívneho 1 žiaka alebo zamestnanca. Je to prípravná fáza, jej cieľom je pripraviť školu na prechod do červenej fázy.
        • Červená fáza obsahuje zoznam opatrení v prípade pozitivity viacerých prípadov (2 a viac) u žiakov alebo viacerých predagogických/nepedagogických zamestnancov. Do karantény prechádza príšlušná trieda alebo triedy alebo celá škola. Postupuje sa podľa usmernenia miestne príslušného RÚVZ.

Všeobecné pokyny:

• Pri vstupe do budovy si každý žiak dezinfikuje ruky, prechádza ranným filtrom.
        • Každý žiak musí mať rúško po celý čas pobytu v škole.
        • Pri absencii žiaka viac ako 3 po sebe idúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) je potrebné priniesť Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti.
        • Pri absencii žiaka viac ako 5 dní (bez sviatkov a víkendov) je potrebné priniesť vyjadrenie lekára o bezinfekčnosti

Celý dokument a prílohy si môžete stiahnúť :

Dodatok_k_organizacnemu_poriadku.pdf

priloha_1.docx            priloha_1a.docx          priloha_2.docx         priloha_3.docx