• Riaditeľské pochvaly

• V prvom polroku sa niekomu darilo  horšie, inému lepšie. Tým najlepším navrhli triedi profesori riaditeľskú pochvalu. Pozri vo fotoalbume.

• Olympiáda v nemeckom jazyku

• Naša škola organizovala dňa 21.1. 2010 už po piatykrát obvodné kolo olympiády v nemeckom jazyku. 19 žiakov z 12 škôl súťažilo v piatich kategóriách. Každá kategória pozostávala z dvoch častí : z písomnej („Leseverstehen, Hörverstehen a Test“)
            a z ústnej, kde sa žiaci vyjadrovali k dvom témam a z obrázkov tvorili „Bildgeschichte“. Viac vo fotoalbume.

• Zimná liga

• V rámci prípravy na okresné kolo v orientačnom behu sa zúčastnili žiaci nášho gymnázia 4. kola Zimnej ligy 2010. Ligy sa zúčastňujú registrovaní aj neregistrovaní pretekári bratislavskej oblasti. Viac vo fotoalbume
        • Zima

• Okolo školy je krásne. Sneh, mráz, zima. Vo vnútri je zas až príliš horúco. Skúša sa, píše sa, opravuje sa. Už aby bol február. Niekoľko pohľadov do okolia aj do vnútra školy je vo fotoalbume.
        • Začíname

• V pondelok 11. 1. sa znova otvorila brána našej školy. Nasledujúce dva týždne budú pre žiakov aj učiteľov náročné. Držme sa.

• Želanie

• Pokojné Vianoce chcem Vám priať, aby človek človeka mal stále rád, aby jeden druhému viac šťastia prial, aby ten Nový rok už za to stál. Vaša web-stránka.
        • Akadémia s imatrikuláciou

• Akadémia s imatrikuláciou prvákov našej školy sa uskutočnila 16. 12. v kultúrnom dome Cultus v Ružinove. Pripravila ju 3.C s triednou profesorkou Tvrdoňovou. (Pozri vo fotoalbume)
          • Prijímanie

• Deň otvorených dverí bol na našej škole už 30.novembra. Tam sme podrobne informovali o možnosti prijatia aj o možnostiach štúdia u nás. Všetkým uchádzačom o našu školu dávame do pozornosti rubriku Prijímanie, kde sú a budú vždy aktuálne podrobnosti o prijímacom pokračovaní na našom gymnáziu.
          • Atletika

• Na atletickej súťaži v hale Elán sa 13. 11. zúčastnili aj naši žiaci. Viac vo fotoalbume.
        • Exkurzie

• Ani zlé počasie neodradilo našich slovenčinárov a ich žiakov od návštevy literárne a historicky zaujímavých miest Slovenska. Viac vo fotoalbume.
        • Športový deň

• Prvý jesenný deň oslávila naša škola Športovým dňom. Oficiálne výsledky nájdete v rubrike Pozoruhodné. Vo fotoalbume prinášame pohľady fotoaparátu. Pozrite ich aj na stránke: horvatka.czweb.org.
          • Užitočné a pekné stretnutie

• Od soboty 19. sptembra bola skupina našich žiakov s profesorkami Morgensteinovou a Vážnou v družobnom gymnáziu v nemeckom Mosbachu. Od 26. septembra boli zas nemeckí žiaci s pedagógmi prof. Zöllerom a riaditeľom Haasom na Slovensku. Tri dni boli spoločne vo Vysokých Tatrách. Odišli 3. októbra z Petržalskej stanice cez Viedeň do Nemecka. Pozri fotoalbum.
        • Študenti z USA

• 9. septembra prišla na návštevu našej školy skupina študentov z univerzity vo Wisconsine vedená Univ. prof. D.L. Moorom. Predtým boli v Prahe, Viedni a pokračujú do Budapešti a Krakova. Pozri fotografie vo fotoabume.
          • Nenudíme sa

• Na škole sa pracuje plnou parou. Zvykli sme si na písomky, domáce úlohy, prezúvanie, zdravenie a vzájomnú ohľaduplnosť. Riadime sa rozvrhom, sledujeme suplovanie aj jedálny lístok. Časť žiakov si vybrala krúžky, ktoré spestrujú ponuku našej školy. Zažili sme športový deň, účelové cvičenia, písomky a prvé exkurzie. Chystáme sa pomôcť pri dobročinných zbierkach. Čakáme na štvrťročnú klasifikačnú poradu (23.11.). Rozhodne sa nenudíme.
        • MAKS

• V súťaži MAKS získala naša žiačka Brezovská iPod.
            Viac vo fotoalbume.
        • Zavítal k nám primátor

• Po viacerých pozvaniach zavítal 9. 6. na pôdu našej školy primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský. Viac vo fotoalbume. (Pozri aj: www.primatorba.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=600184&id=1069&p1=1040)
        • Rozlúčka s maturantmi

• 15. 5. sme sa lúčili v kutúrnom dome Cultus s našimi štvrtákmi, dnes už absolventmi školy. Robíme to tradične akadémiou. Pozri vo fotoalbume.