• COMENIUS

• Skupina 8 študentov a 2 pedagógov sa  v dňoch 17. - 21. 5. 2015 v rámci projketu COMENIUS zúčastnila 4. projektového stretnutia na partnerskej škole v Passau, Nemecko.

• Úspešný finiš v športe aj v škole

• Slovenskí slalomári na divokej vode pokračovali v nedeľu na MSJ-23 v brazílskom Foz do Iguacu v medailovej spŕške.

Na striebornom stupienku skončili deblisti v kategórii do 23 rokov

Matúš Gewissler - Juraj Skákala (navštevuje IV.C na Gymnáziu Ivana Horvátha  v Bratislave).

Jurajovi srdečne blahoželáme a veríme, že úspešne skončí aj maturitný ročník.

Celý článok si môžete prečítať v odrážke Zo života školy/Akcie školy 2014/2015

• Naše dievčatá vyhrali aj Krajské kolo v basketbale

• Naše basketbalové dievčenské družstvo zabojovalo a vyhralo aj Krajské kolo.

Postúpili do Celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční 6. - 7. mája v Trnave.

Všetkým dievčatám blahoželáme a držíme palce pri ďalších zápasoch.

• Anasoft litera fest

• Už po šiestykrát sa naše gymnázium zapojí do prestížneho literárneho podujatia Anasoft litera fest. Študenti sa od pondelka 20. do štvrtka 23. apríla zúčastnia literárnych workshopov s poprednými slovenskými spisovateľmi. Literárny týždeň pre nás vyvrcholí v piatok 24. apríla o 10.00 h, keď sa na pôde Gymnázia Ivana Horvátha uskutoční beseda a autorské čítanie so slovenskou prozaičkou Veronikou Šikulovou.

Viac informácii o podujatí nájdete na http://www.anasoftlitera.sk a aj v odrážke Zo života školy/ Akcie 2014/2015.

• Triedne schôdzky rodičov

• Vážení rodičia!

Pozývame Vás na triedne schôdzky ZRPŠ, ktoré sa uskutočnia v pondelok 13. apríla 2015 o 17.30 h v kmeňových triedach. Okrem vyhodnotenia výchovnovzdelávacích výsledkov sa uskutoční voľba zástupcov rodičov do Rady školy.

Zasadnutie Rodičovskej rady Rodičovského združenia pri GIH Bratislava bude  o 16.00 hod v knižnici školy za účasti zástupcov rodičov všetkých ročníkov.

• Školský ples na Horvátke

• Milí študenti,

pre úspešnosť z predošlých rokov sa pre Vás Žiacka školská rada rozhodla zorganizovať už 4. školský ples!

Ak poznáte film THE GREAT GATSBY, nebudete mať problém s výberom oblečenia.

Uskutoční sa 20.2.2015 v priestoroch školskej telocvične.

Plagát s ďalšími podrobnosťami nájdete v odrážke Zo života školy - Akcie 2014/2015

• OĽP Krajské kolo

• Dňa 5. 2. 2015 sa dvaja naši žiaci z III.A triedy zúčastnili krajského kola Olympiády ľudských práv.

Miloš Matúšek skončil na 4. mieste a Lucia Svičeková na 6. mieste.

Obidvaja postúpili do celoštátneho kola, ktoré sa uskutoční 25. - 27. 3. 2015 v Modre.

Gratulujeme!!!

• Konzultácie na GIH

• Vážení rodičia

v pondelok 12. januára 2015 sa uskutoční na Gymnáziu Ivana Horvátha stretnutie rodičov s vyučujúcimi vašich detí.

Od 17.30 h do 19.00 h budete môcť konzultovať priebežné výchovno vzdelávacie výsledky z jednotlivých predmetov.

• Vyhrali dievčatá aj chlapci z GIH

• V piatok vo finálovej  štvorke boli najlepšie dievčatá  a v stredu po dramatickom finále  zvíťazili chlapci z domáceho Gymnázia Ivana Horvátha v  Bratislave.

Obidve domáce družstvá postúpili do krajského kola a  celá Horvátka im

BLAHOŽELÁ

Podrobné info o výsledkoch finálových skupín nájdete v odrážke Zo života školy/Akcie 2014/2015

• Okresné kolo florbal dievčatá aj chlapci

• Na Gymnáziu Ivana Horvátha v Bratislave sa opäť športuje!

V dňoch 27. a 28. novembra 2014 si zmerajú vo florbale svoje sily dievčatá a prvé tri decembrové dni

sa stretnú vo vzájomných súbojoch chlapci z 2. obvodu.

Všetky florbalové zápasy budú prebiehať v telocvični gymnázia za výdatnej podpory spolužiakov

a pod dohľadom skúsených rozhodcov.

.

• Basketbal dievčatá z GIH vyhrali

• V pondelok 24. novembra 2014 sa uskutočnilo obvodné kolo v basketbale dievčat na susednom Gymnáziu Laca Novomeského. Našu školu reprezentovalo 12 dievčat a po veľmi dobrom výkone zvíťazili naše dievčatá. Vo finálovom zápase zdolali domáce hráčky.

Blahoželáme!

Gymnázium Ivana Horvátha budú reprezentovať dievčatá v Krajskom kole.

• Projektové stretnutie na GIH v Bratislave

• V dňoch 9. až 13. novembra 2014 sa na Gymnáziu Ivana Horvátha v Bratislave

konalo 4. projektové stretnutie COMENIUS (podprogram Školské partnerstvá).

20 učiteľov a 25 žiakov z Nemecka, Rakúska, Maďarska, Rumunska, Chorvátska a Bulharska

spolu s hostiacimi žiakmi našej školy realizovali plán projektového stretnutia.

Viac informácií o stretnutí pozri Zo života školy/Akcie 2014/2015

• Organizujeme exkurziu do Nemecka

• Predmetová komisia nemeckého jazyka Vás pozýva na exkurziu do Nemecka.

Navštívime najznámejšie pamätihodnosti, zábavné parky a nákupné centrá v Berlíne,
            Postupime a Drážďanoch. Čaká Vás zaujímavý a zábavný program v spoločnosti
            Vašich spolužiakov a učiteľov.

Toto si nenechajte ujsť! Výlet sa  koná od 29.4. do 2.5.2015,
            prihlásiť sa môžete do 15. novembra u p. p. Viziovej.
        • Triedne schôdzky ZRPŠ

• Vážení rodičia!

Pozývame Vás na triedne schôdzky ZRPŠ, ktoré sa uskutočnia

v pondelok 10. novembra 2014 o 17.30 h v kmeňových triedach.

Zasadnutie Rodičovskej rady Združenia rodičov pri GIH bude  o 16.30 hod v knižnici školy

za účasti zástupcov rodičov všetkých ročníkov.