• Mladý Európan

• V krajskom kole súťaže o Európskej únii - Mladý Európan sa 5.4.2017 podarilo našim žiakom vyhrať II. miesto. Členovia družstva: Nicolas Novotný 3.C, Laura Maniaková 3.C, Grétka Galambošová 2.A. Gratulujeme!

pozývame Vás na rodičovské združenie - 10.4.2017 (pondelok) od 17:30 v kmeňových triedach.

Hlavnou témou budú výchovno-vzdelávacie výsledky Vašich detí.

• Oslavy sú už tu!

• Milí absolventi a priatelia Horvátky!

Deň D je tu. Vo štvrtok 6.apríla 2017  podvečer vyvrcholia oslavy 50-teho výročia založenia Gymnázia Ivana Horvátha.  Slávnostná akadémia začína v KD Ružinov o 17.00 hod za účasti vzácnych hostí, bývalých učiteľov, súčasných učiteľov, absolventov, žiakov i rodičov.

Vo vestibule KD je inštalovaná panelová výstava o históriia  súčasnosti školy. V piatok príde do priestorov jubilujúcej školy niekoľko úspešných absolventov pobesedovať si s našimi žiakmi.

Mgr. Marta Jankovičová, riaditeľka školy

• Školský ples

• Zajtra, 10.2.2017 (piatok), sa bude konať v priestoroch telocvične náš Školský ples. Začiatok je naplánovaný na 18:00, koniec o 23:00. Téma plesu - červená a čierna. Príjemnú zábavu! wink

• Project Educate

• Aj v tomto školskom roku privítame na našej škole zahraničných lektorov, ktorí odučia v triedach vyučovacie hodiny anglického jazyka. Projekt Educate Slovakia zastrešuje organizácia AIESEC Slovensko. Týždenný projekt (6. – 10. 2. 2017) Educate Slovakia je zameraný na zlepšenie interkultúrneho porozumenia a globálneho zmýšľania slovenskej mládeže a na podporu rozvoja ich líderských schopností prostredníctvom medzinárodneho prostredia a moderného neformálneho vzdelávacieho programu.

• Lyžiarsky výcvik

• Zajtra napoludnie 28.1.2017 (sobota) odchádzajú na lyžiarsky výcvik naši prváci (konkrétne trieda 1.B+1.AR). Predpokladaný návrat je 3.2.2017 (piatok) okolo obeda. Študenti, ktorí ostávajú, sa učia podľa rozvrhu 1.B.

• Konzultácie výchovno-vzdelávacích výsledkov na GIH

v pondelok 15. januára 2018 sa uskutoční na Gymnáziu Ivana Horvátha plánované stretnutie rodičov s vyučujúcimi vašich detí.

Od 17.30 h do 19.00 h budete môcť konzultovať priebežné výchovno vzdelávacie výsledky z jednotlivých predmetov.

Mgr. Marta Jankovičová

riaditeľka

• Vianočný rozvrh

• Zajtra - 22.12.2016 bude platiť mimoriadny vianočný rozvrh. Platí:

0 - 1 hodina - učíme sa podľa rozvrhu,

2 - 4 - vianočné posedenie žiakov vo svojich triedach spolu s triednymi učiteľmi.

Ďalšie aktivity počas 2 až 4 hodiny: vianočný rozhlas, odovzdávanie rôznych cien v knižnici, Voňavá trieda - 3.A na 1. poschodí, učebňa č. 11.

Od rána a počas celého dňa budú tiež prebiehať v telocvični Majstrovstvá školy vo volejbale.

• Úsmev ako dar

• 15.12.2016 sa Horvátka zapojí do zbierky Úsmev ako dar, ktorej dlhoročným heslom je ...aby malo každé dieťa rodinu.

• Adventná Viedeň

• 8.12.2016 navštívia žiaci a učitelia Horvátky predvianočnú Viedeň. Čaká ich prehliadka historického centra, návšteva galérie Albertina a ochutnajú aj atmosféru známych vianočných trhov pred Radnicou. Pekné počasie!

• Mikulášska kvapka krvi

• Deň,7.12.2016, je venovaný Mikulášskej kvapke krvi. Ak máš 18 rokov, viac ako 50 kg a cítiš sa zdravý, pripoj sa k p.p. Novotnej a daruj najvzácnejšiu tekutinu v Nemocnici Ružinov od 8:30.

• Červené stužky

• 1.12.2016 - na Horvátke sa budú od rána -  7:30 rozdávať červené stužky. Červené stužky sú symbolom 1. decembra – Svetového dňa boja proti AIDS. AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás. Desiaty ročník celoslovenskej kampane Červené stužky, prebieha od 1. septembra 2015 a vyvrcholí 1. decembra 2016. Kampaň nie je spojená s finančnou verejnou zbierkou. Pripnutím si červenej stužky podporíte túto kampaň.

• Okresné kolo vo FLORBALE

• Aktuálne prebieha v priestoroch našej telocvične okresné kolo vo florbale. Zajtra - 25.11.2016 budú prebiehať finálové zápasy a veštci budeme povinne fandiť, lebo Horvátka sa ich zúčastní. Do toho, Horvátka!

• Olympiáda v nemeckom jazyku

• Zajtra - 22.11.2016 sa uskutoční po 4. vyučovacej hodine na 2. poschodí školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku pod taktovkou p.p. Filčíkovej.

Veľa šťastia želáme všetkým prihláseným!