• Oznamujeme všetkým zapísaným žiakom do 1. ročníka 4-ročného štúdia Gymnázia Ivana Horvátha,

že rozraďovacie testy z anglického jazyka do triedy s rozšíreným vyučovaním ANJ,

sa konajú v utorok 13. júna 2017 o 12.00 h  v budove školy

• Konzultácie

pondelok, 5.6.2017, budú prebiehať konzultácie rodičov s učiteľmi  od 17:30 - 19:00.

Učitelia budú prítomní vo svojich kabinetoch, príp. v kmeňových triedach.

• Triedne schôdzky ZRPŠ

• Vážení rodičia!

Pozývame Vás na triedne schôdzky ZRPŠ, ktoré sa uskutočnia v pondelok 16. apríla 2018 o 17.00 h v kmeňových triedach. Okrem vyhodnotenia výchovnovzdelávacích výsledkov sa uskutoční voľba 2 zástupcov rodičov do Rady školy.

Zasadnutie Rodičovskej rady Rodičovského združenia pri GIH Bratislava bude  o 16.00 hod v knižnici školy za účasti zástupcov rodičov všetkých ročníkov.

• Športový deň na GIH

• Každoročne  na GIH predmetová komisia TSV pripraví pre študentov zaujímavé meranie síl aj v netradičných disciplínach. Všetko sa začne ráno zápasmi vo futsale a potom sabude pokračovať na ihrisku behmi, skokom vo vreci, hodom brvnom, štafetou, hodom frisbee na cieľ. Na záver si zmerajú sily zmiešané družstvá jednotlivých tried v preťahovaní lanom na trávnatej ploche.

Do športových súťaží sa zapoja aj naši hostia h partnerských škôl v Moskve a v Mosbachu.

Veríme, že nielen počasie, ale aj dobrá nálada a športový duch prispeje k príjemne strávenému Športovému dňu.

• Študenti z Mosbachu na GIH

• Výmenný pobyt žiakov z Gymnázia Auguste – Pattberg v Mosbachu, začal príchodom nemeckých hostí na vlakovú stanicu v Petržalke v pondelok 9. apríla 2018. Prívítali ich rovesníci, u ktorých budú počas pobytu ubytovaní. Program je pripravený tak, aby spoznali školu, Bratislavu ale aj ďalšie zaujímavosti Slovenska.

Vo štvrtok 12.4.2018 privítame študentov a ich učiteľov v škole, kde si zmerajú športové výkony so svojimi rovesníkmi v rámci Športového dňa na GIH.

• Výmenný pobyt ruských študentov z Moskvy v dňoch 7. – 17. apríla 2018 na Gymnáziu Ivana Horvátha

• V sobotu,  7. 4. 2018 priletia hostia na letisko Bratislava o18.35 hod, kde ich privítajú žiaci a rodičia hostiteľských rodín spolu s vyučujúcimi ruského jazyka p. Nemčická a p. Borisova.

Nedeľu strávia so svojimi novými priateľmi a v pondelok ich uvítame v priestoroch našej školy. Celý 10-dňový pobyt ruských študentov je naplnený zaujímavým programom, počas ktorého budú mať možnosť spoznať Bratislavu a blízke okolie.

Prajeme našim hosťom  z Moskvy príjemný pobyt v Bratislave!

• Školský ples na Horváthke

• V piatok 16. februára 2018 sa v priestoroch telovične  Gymnázia Ivana Horvátha koná v poradí už 7. ples.

Ako vždy  ho pripravili členovia Žiackej školskej rady. Tentokrát v červeno-čiernom šate prívítajú svojich spolužiakov od 18.00 do 23.00 hodiny. Občerstvenie je v cene vstupenky a  hudba je pripravená. Treba prísť s dobrou náladou a vhodnými prezuvkami.

• EDUCATE SLOVAKIA

• Projekt Educate Slovakia bude prebiehať na našej škole od 5. do 9. 2. 2018. Zastrešuje ju najväčšia medzinárodná študentmi riadená organizácia na svete AIESEC.

Tento školský rok budú prednášky, diskusie a prezentácie viesť štyria lektori: Semih Gul z Turecka,Thaís Matos z Brazílie, Berfin Cengiz z Turecka a Amjed Marzook zo Srí Lanky.

Miesto konania: učebna A3 v mimoškolskom pavilóne a č. 04 v hlavnej budove podľa mimoriadneho Rozvrhu hodín. Viac informácií o projekte nájdete v odrážke Projekty/EducateSlovakia.

• POKYNY NA LYŽIARSKY VÝCVIK pre I.AR a I.B

• TERMÍN : 27.1.-1.2.2018

MIESTO KONANIA: Bystrá – Penzión Tále (www.penziontale.sk)

ZRAZ: 27.1. 2018  o 12,30 hod. na parkovisku pred nákupným centrom Kocka na Seberíniho ulici

ČAS odchodu autobusu: 13,00 hod.

NÁVRAT:  1.2.2017 na parkovisko na Seberíniho ulici., cca o 19,00 hod.

Mgr. Simona Martináková, vedúca kurzu

• Konzultácie výchovno-vzdelávacích výsledkov na GIH

v pondelok 15. januára 2018 sa uskutoční na Gymnáziu Ivana Horvátha v Bratislave plánované stretnutie rodičov s vyučujúcimi vašich detí.

Od 17.30 h do 19.00 h budete môcť konzultovať priebežné výchovno vzdelávacie výsledky z jednotlivých predmetov.

• Imatrikulácie prvákov na GIH

• Vo štvrtok 16. novembra 2017 pripravili študenti III.B triedy Gymnázia Ivana Horvátha akadémiu ku Dňu študentstva spojenú s imatrikuláciami prvákov. Tentokrát sme od 10.00 h hosťovali v Stredisku kultúry Vajnorská 21. Do programu sa zapojili takmer všetky triedy a svoj program si veľmi pekne nacvičili. Výkony niektorých účinkujúcich boli až na profesionálnej úrovni. Atmosféru vhodne doplnila výzdoba, ktorú vytvorili samotní študenti pod vedením triednej profesorky.

Ďakujeme za príjemné strávenie predpoludnia.

• Triedne schôdzky ZRPŠ

• Vážení rodičia!

Pozývame Vás na triedne schôdzky ZRPŠ, ktoré sa uskutočnia

v pondelok 13. novembra 2017 o 17.30 h v kmeňových triedach.

Zasadnutie Rodičovskej rady Združenia rodičov pri GIH bude  o 16.30 hod v knižnici školy

za účasti zástupcov rodičov všetkých ročníkov.

• RNDr. Anna Jakobyová

• Vedenie Gymnázia Ivana Horvátha v Bratislave s hlbokým zármutkom oznamuje, že nás náhle

v pondelok 24. apríla 2017 po krátkej chorobe navždy opustila naša dlhoročná kolegyňa

a učiteľka fyziky a chémie

RNDr. Anna  Jakobyová

Rodine a jej blízkym vyjadrujeme hlbokú sústrasť nad jej stratou.

Zamestnanci a žiaci Gymnázia Ivana Horvátha v Bratislave

Parte_Anna_Jakobyova.pdf