• Lyžiarsky kurz

• Naši žiaci sa zúčastnia Lyžiarskeho výcviku v stredisku Chopok JASNÁ, Penzión Tále.

Spoločný odchod je v sobotu 23.1. o 13.00 h od nákupného strediska Kocka na Seberíniho ulici.

Príchod je naplánovaný na  piatok 29.1.2016 okolo 12.30 h.

Prajeme všetkým príjemnú lyžovačku v krásnom prostredí Nízkych Tatier.

• Konzultácie rodičov s vyučujúcimi

• Vážení rodičia,  nástup žiakov na vyučovanie po vianočných prázdnináchje v pondelok 11. januára 2016.

Hneď v stredu 13. januára 2016 sa uskutoční na Gymnáziu Ivana Horvátha stretnutie rodičov s vyučujúcimi vašich detí.

Od 17.30 h do 19.00 h budete môcť konzultovať priebežné výchovno vzdelávacie výsledky z jednotlivých predmetov.

riaditeľka

• Oznam pre žiakov a ich rodičov

• Vianočné prázdniny v zmysle platných predpisov trvajú od 23. decembra do 7. januára nasledujúceho kalendárneho roka vrátane.
            Keďže začiatok vyučovania po vianočných prázdninách pripadne na piatok 8. januára 2016, riaditeľka školy Mgr. Marta Jankovičová v zmysle odporúčania ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR využíva ustanovenie § 150 ods. 5 školského zákona na tento deň a udeľuje žiakom z prevádzkových dôvodov riaditeľské voľno.

• Florbal opäť na Horvátke

• 11. – 13. novembra 2015 naša škola organizuje súťaž SŠ - obvodné kolo vo florbale dievčat za účasti 10 družstiev.

Celú organizáciu súťaže zabezpečuje PK TSV. Finále dievčenského turnajja je v piatok 13-teho.

Našim dievčatám držíme palce pri obhajobe vlaňajšieho víťazstva.

• Akadémia s imatrikuláciami

• sa na GIH uskutoční ako každoročne v polovici novembra, kedy si pripomíname Deň študentstva a aj Deň boja za slobodu a demokraciu. Tento rok privítame nových prvákov vo štvrtok 19.11.2015 o 10.00 h v priestoroch KD Ružinov.

Program pripravili žiaci našej školy pod vedením triedy III.B a triednej profesorky Schenkmayerovej.

• Triedne schôdzky ZRPŠ

• Vážení rodičia!

Pozývame Vás na triedne schôdzky ZRPŠ, ktoré sa uskutočnia

v stredu 18. novembra 2015 o 17.30 h v kmeňových triedach.

Zasadnutie Rodičovskej rady Združenia rodičov pri GIH bude  o 16.30 hod v knižnici školy

za účasti zástupcov rodičov všetkých ročníkov.

• Exkurzia do jaskýň

• Poznávanie krasových javov na  Slovensku počas troch dní absolvuje 40 žiakov a 4 pedagógovia.

V rámci prírodovedného projektu, ktorého cieľom je obnova laboratórií a modernizácia vyučovania prírodovedných predmetov, si touto exkurziou priblížia zaujímavé a jedinečné javy. Navštívia Demänovskú jaskyňu slobody, Demänovskú ľadovú jaskyňu, Belianska jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa a Jaskyňu mŕtvych netopierov.

Za týmito zaujímavosťami precestujú autobusom veľkú časť Slovenska. Návrat je naplánovaný na piatok vo večerných hodinách.

• Mosbach - výmenný pobyt

• Naši žiaci sú opäť na návšteve vnemeckom mestečku Mosbach. Pricestovali 1.10. vo večerných hodinách a ubytovali sa

v hosťovskýách rodinách. V dňoch 1. - 7. októbra okrem prehliadky družobného Auguste-Pattberg-Gymnasium zavítajú do univerzitného mesta Heidelberg, v Stuttgatrte si pozrú automobily Mercedes Benz a mnoho iného. Návrat je naplánovaný na 7.10. vo večerných hodinách.

Alexandra Buzinkayová, vyučujúca nemeckého jazyka

• Prvé rodičovské združenie

• Prvé rodičovské združenie v školskom roku 2015/2016 na Gymnáziu Ivana Horvátha

sa uskutoční dňa 21. septembra 2015.

Rodičovská rada sa zíde o 16.00 h v knižnici školy za účasti zástupcov rodičov všetkých štyroch ročníkov.

1. ročník - triedne schôdzky ZRPŠ  sa začnú stretnutím rodičov s vedením školy v školskej jedálni o 17.00 h

a potom budú pokračovať v kmeňových triedach s triednymi učiteľkami.

2. - 4. ročník – triedne aktívy o 17.30 h v kmeňových triedach.

• Športový deň na Horvátke

• Aj v tomto školskom roku usporiada naše gymnázium Športový deň.

V rámci Európskeho týždňa športu budú naši študenti súťažiť v rôznych športových disciplínach.

Všetko sa bude konať na našom športovom ihrisku 9.9.2015 od 8.00 h.

Podrobné výsledky sledujte v odrážke Zo života školy/Akcie 2014/2015.

Organizátor:predmetová komisia TSV

• Otvorenie školského roka

• Slávnostné otvorenie školského roka 2015/2016 sa uskutoční 2. septembra 2015 o 9.00 hodine v priestoroch školy.
            Nástup všetkých žiakov do tried je o 8.00 h.

Zoznam žiakov 1. ročníka podľa tried bude na bráne školy.

Prváci už majú pripravené ISIC karty (treba si priniesť fotografiu). Učebnice dostanú prváci vo štvrtok 3.9.2015.

Vyučovanie podľa rozvrhu sa začne vo štvrtok 3. septembra 2015.

• Dejepisná exkurzia Carnuntum 2015

• Zraz účastníkov je vo štvrtok 4. júna 2015 o 8.00 h pred obchodným domom Kocka na Seberíniho 14.

Pribaľte si vodu a jedlo, keďže v Rakúsku je deň pracovného pokoja.

Mgr. Adrián Eštok, vedúci exkurzie

• Konzultácie rodičov s vyučujúcimi

• Vážení rodičia v pondelok 1. juna 2015 sa uskutočnia plánované konzultácie s vyučujúcimi Vašich detí v čase od 17.00 do 18.30 h v budove školy.

• Oznam pre budúcich prvákov

• Oznamujeme všetkým záujemcom o jazykové testy z anglického jazyka, ktorých úspešné absolvovanie je podmienkou pre zaradenie do triedy s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka, že sa konajú v utorok 2. júna 2015 o 12:00 alebo o 13:00 (v oboch termínoch) v miestnostiach č. 35, 36, 37 na treťom poschodí v hlavnej budove.