• Deň otvorených dverí

• 1. decembra po 13.00 bol na našej škole deň otvorených dverí. Program pozri v rubrike "O škole" stlač "Deň otvorených dverí".
          • Exkurzia do Univerzitnej knižnice a Depozitnej knižnice NATO

• Dňa 13.11.2008 sa zúčastnila 3.A s triednou profesorkou Mgr. Backovou exkurzie v Univerzitnej knižnici a Depozitnej knižnici NATO, v priestoroch ktorej si vypočula zaujímavú prednášku jedného z pedagógov Ekonomickej univerzity v Bratislave. (Pozri vo fotoalbume)
          • Exkurzia

• Od štvrtka 23. do nedele 26. októbra sa študenti 1., 2. a 4. ročníka zúčastnili historicko-umenovednej exkurzie na východnom Slovensku. Program štyroch dní bol bohatý. Okrem iných pamiatok sme navšívili päť lokalít, ktoré sú súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO (Banská Štiavnica, Ochtinská aragonitová jaskyňa, drevený kostolík v Ladomírovej, Bardejov a Spišský hrad). [viac... / pozri Fotoalbum]
          • Návšteva parlamentu

• Našim študentom 4. ročníka sme spestrili vyučovanie spoločenskovedného semináru exkurziou
            do Národnej rady SR. (Pozri v rubrike O škole aj vo Fotoalbume)
          • Súťaž o najkrajšiu triedu

• Dňa 15.10.2008 sa uskutočnilo prvé vyhodnotenie aktuálnej jesennej výzdoby a poriadku v triedach. Maximálny počet bodov za poriadok sú 4 body, za nástenku 3 body a za estetickú úpravu triedy 3 body. Najkrajšie práce sme sa rozhodli odfotografovať a zverejniť vo fotoalbume školy.
            Víťaznou triedou sa stala 2.A. Najkrajšiu a najnáročnejšiu nástenku mala asi 1.A. Pekná bola aj úprava tried 2.D a 3.C. Gratulujeme! (pozri Súťaž)
          • Biela Pastelka

• Dňa 24.9.2008 žiaci našej školy ochotne pomáhali Únii nevidiacich a slabozrakých
            pri realizácií verejnej zbierky BIELA PASTELKA. Predajom pasteliek na stanovištiach v centre mesta sa im podarilo vyzbierať celkom 18 896,50 Sk. Najúspešnejšou dvojicou boli dievčatá z 2.D triedy Zuzka Bašková a Viktória Viteková so sumou 4 805, 00 Sk.
            Zbierky sa spolu zúčastnilo 20 študentov 2. a 3. ročníka. Všetkým pekne ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a veríme, že sa obohatili zaujímavými skúsenosťami v humanitárnej oblasti.
            2.B – Alexandra Bodnárová, Alexandra Dudášová, Silvia Hanzlíčková, Veronika Stašová
            2.D – Zuzana Bašková, Michal Gróf, Tomáš Neuschl, Lucia Petríková, Viktória Viteková, Mária Víteková
            3.A – Alexandra Dindová, Mária Friedlová , Nina Gago-Hilčíková, Ivana Mesárošová, Martina Miháliková, Dana Okáliová, Aneta Rudá, Mária Tuhá
            3.D – Sylvia Noskovičová, Veronika Vargová.
          • Benelux - Mosbach - východné Slovensko

• autobusy s našimi žiakmi sa vrátili z exkurzie po krajinách Beneluxu aj z výmenného pobytu v nemeckom Mosbachu. Momentálne je ďalšia skupina na východe Slovenska, kde spolu s pedagógmi odhaľujú krásne kultúrne a historické pamiatky tejto oblasti. Verím, že o všetkých týchto exkurziách a pobytoch Vás budeme môcť na našej stránke bližšie informovať už v najbližších dňoch.
          • Túra na Pajštún

• sa uskutočnila v sobotu 27. 9. Turistický krúžok začal výlet v Stupave. Po výstupe na zrúcaniny hradu nasledovala vďaka peknému počasiu zaslúžená opekačka. Zostup z hradu a cesta cez Borinku a Marianku až do konečnej Záhorskej Bystrice už bol menej náročnou časťou túry. Bolo skvele. (Pozri vo fotoalbume)
          • Žiacka knižka

• na rodičovskom združení, ktoré bolo v pondelok 29. 9. o 17.30, sme poskytli rodičom používateľské mená a heslá pre prístup ku hodnoteniam vlastného syna či dcéry na našej inernetovej žiackej knižke. Rodičom, ktorí sa nezúčastnili prinesú prístupové mená a heslá ich deti - žiaci našej školy.
          • Športový deň

• sa konal v piatok 26. septembra. Bolo pod mrakom a na začiatku trochu zima, ale na atmosfére to neubralo. Niekoľko záberov z tohoto podujatia prinášame vo fotoalbume. Ak máte zaujímavý záber z niektoej súťaže, pošlite ju na adresu školy. Výsledky súťaží sú v rubike - Športový deň.
          • Kopírovanie

• na škole je v prevádzke lacná mincová kopírka pre žiakov. Prichádzajte kopírovať so žiakom, ktorý bol inštruovaný o správnom postupe.
          • Americkí študenti

• z Univerzity of Wiskonsin - Steven Point, boli aj v tomto roku so svojim pedagógom Univer. prof. Robertom Krecznerom na našej škole. Porozprávali sme im o našom školskom systéme a o našej škole. Ukázali sme im naše odborné učebne, laboratóriá, jedáleň, areál aj telocvičňu. Po krátkom programe (niečo je vo fotoalbume) a obede odišli s našimi študentmi na prehliadku mesta. Pedagógovia strávili mnoho hodín v diskusii na školské, ale aj iné témy.