• Informácie k začiatku šk. roka 2020/2021

• Nový školský rok sa začína 2.9.2020.

Prvý ročník príde do školy na 8:00 - na školskom dvore ich budú čakať ich triedni učitelia

Druhý až štvrtý ročník (+ 5.AR)  príde do školy na 8:30

Prvý deň školy/organizácia vyučovania:

• Pri vstupe do školy sa vykoná ranný filter (pri teplote nad 37,2 aj po opakovanom meraní, bude upovedomený zákonný zástupca žiaka, ktorý si bude musieť prísť po dieťa).
            • Žiaci vstupujú do budovy s nasadeným rúškom a po vstupe použijú bezdotykovú dezinfekciu rúk.
            • Žiaci povinne nosia rúško všade vo vnútorných priestoroch strednej školy, vrátane svojej triedy v interných priestoroch školy do 15.9.2020.
            • Po 15.9.2020 žiak nosí rúško všade vo vnútorných priestoroch strednej školy, okrem svojej triedy a interných priestorov školy, kde prebieha výchovno - vzdelávací proces, ak nie je určené inak z nariadenia ÚVZ SR.
            • Cez prestávky sa obmedzí pohyb žiakov po chodbách v na minimum.
            • Žiak si umýva ruky bežným spôsobom, ktorý je v súlade s aktuálnymi hygienicko – epidemiologickými nariadeniami. V každej triede a aj na toaletách sú k dispozícii dezinfekčné mydlá.

Povinnosti zákonného zástupcu:

• Zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška (jedno náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky.
            • Zákonný zástupca predkladá pri prvom nástupe žiaka do školy čestné prehlásenie (Dotaznik-a-vyhlasenie-zakonneho-zastupcu-alebo-plnoleteho-ziaka) alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do strednej školy v trvaní viac ako tri dni predkladá písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie  (Vyhlasenie-zakonneho-zastupcu).
            • V prípade, že má u svojho dieťaťa podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je žiakovi prerušená dochádzka do školy. Ak ide o plnoletých žiakov, plnia uvedené povinnosti osobne.

viac informácií: https://www.ucimenadialku.sk/usmernenia/otvorenie-skolskeho-roka-2020-2021/stredne-skoly