• 2018/2019

• Exkurzia Praha - Terezín

• V dňoch 18. - 19. 10. 2018 sme sa zúčastnili poznávacej exkurzie do Prahy a Terezína. V prvý deň sme absolvovali prehliadku významných pamiatok Prahy. Videli sme Hradčany s Chrámom sv. Víta, Malú Stranu, Židovskú štvrť, Karlov most, Staromestské námestie s orlojom. Prehliadku sme ukončili večer na Václavskom námestí.

Na druhý deň sme sa presunuli do Terezína. Tu sme si pozreli pevnosť - bývalý koncentračný tábor a mesto - bývalé geto. Absolvovali sme aj prehliadku v miestnych múzeách.

• Výstava 1968

• 1. 10. 2018 sa seminaristi z dejepisu tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili výstavy a prednášky o pražskej jari 1968. Výstava bola v priestoroch Novej Cvernovky pod záštitou BSK. Prednášku a diskusiu viedol historik Ľubomír Morbacher.

• Projekt Židovské kultúrne dedičstvo v Bratislave

• Aj v tomto školskom roku sa študenti dejepisného semináru štvrtého ročníka zúčastnili interaktívneho projektu o kultúre a živote židovskej menšiny v Bratislave.

13. 9. 2018 absolvovali úvodnú prednášku a besedu s ThDr. Mgr. Luciou Hidvéghyovou PhD (Trnavská univerzita). Na druhý deň sa zúčastnili workshopu v Synagóge a komunitnom múzeu pod vedením Dr. Maroša Borského, riaditeľa komunitného múzea.

20. 9. 2018 si študenti pozreli mauzóleum Chatama Sofera a vypočuli prednášku o jeho živote a pôsobení v Bratislave.

Projekt bol následne ukončený výstupmi študentov v škole, kde odprezentovali získané poznatky.