• 2023/2024

• Beseda s diskusiou

• V spolupráci s OZ Living Memory sme 7.11.2023 zorganizovali besedu s diskusiou pre žiakov 3.B a 3.D triedy. Historici z tohto združenia sa k nám na besedy vracajú už niekoľko rokov. Žiakom prinášajú informácie z dejín 20. storočia. Tentokrát pán Ľ. Morbacher a pán M. Slávik diskutovali so žiakmi na tému „Továreň“ na lži v KGB a ŠtB a súčasné dezinformácie. Je dnes možné sa proti ním brániť?" Žiaci mali možnosť diskutovať aj o súčasnej situácii.

• Exkurzie

• Počas jesene mali naši žiaci možnosť absolvovať dve exkurzie, ktoré súviseli s témou 2. svetovej vojny. Na konci septembra navštívili žiaci 4. AR triedy s pani profesorkou Fabišíkovou a Buzinkayovou Salzburg a Orlie hniezdo - horskú chatu A. Hitlera. Koncom októbra žiaci z rôznych tried navštívili Banskú Bystricu. Žiaci si pozreli centrum mesta a absolvovali s lektorkou prehliadku Múzea SNP. Na záver ich čakala multimediálna výstava k téme medzivojnovej Slovenskej republiky a SNP. Tu si žiaci mohli pozrieť rôzne filmové i fotografické dokumenty. Po Banskej Bystrici ich ešte čakal Tajov, s rodným domom J.G. Tajovského. Túto exkurziu zorganizovali pani profesorky Gaálová, Fialová a Skotnická.