• Múzeum holokaustu

• 2.5.2017 sme usporiadali exkurziu do Múzea holokaustu v Seredi, kde si študenti druhých a tretích ročníkov pozreli expozície s odborným výkladom v bývalom koncentračnom tábore.(Fotogaléria)

• Návšteva galérie

• 17.2.2017

žiaci 3.C a SED4 navštívili v rámci vyučovania dejepisu výstavu Sen a skutočnosť v SNG o Slovenskom štáte.

• Living Memory

• 6.10.2016 a 29.3.2017 v rámci projektu Living Memory (spolupráca s BSK) sme usporiadali 2 besedy o totalitných režimoch – Slovenskom štáte a povojnovom Československu. Ako hosť projektu sa besedy zúčastnila aj herečka Z. Fialová a prednášajúci bol historik Mgr. Ľ. Morbacher PhD. Besied sa zúčastnili najmä žiaci tretích a štvrtých ročníkov. Prednášajúci sa snažili o prepojenie minulosti so súčasnosťou a diskutovalo sa o dosahu minulosti na dnešné názory mladých ľudí. (Fotogaléria)