• 2021/2022

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 23. 02. 2022 sa v bratislavskom V-Klube na Námestí SNP konalo okresné kolo súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Našu školu úspešne reprezentovala študentka I. B triedy Ema Šimeková, ktorá si vybojovala 1. miesto v IV. kategórii prednesu poézie, a teda priamy postup na krajskú súťažnú prehliadku Štúrova Modra, ktorá sa uskutoční v apríli tohto roka.

Eme srdečne blahoželáme a želáme jej veľa úspechov v oblasti umeleckého slova!

• Slovinčina do vrecka

• Dňa 11. 2. 2022 prebiehal na našom gymnáziu cyklus prednášok slovinskej lektorky Mgr. Saše Vojtechovej Poklač, PhD., ktorá pôsobí na Katedre slovanskej filológie Filozofickej fakulty UK v Bratislave. Pre študentov 1. B a 4. C si pripravila zaujímavé prezentácie, prostredníctvom ktorých sa dozvedeli základné informácie o slovinských reáliách, spoznali a naučili sa základné frázy v slovinčine či nazreli do problematiky slovensko-slovinskej homonýmie. V rámci „slovinského dňa“ lektorka predstavila i svoje pracovisko a pre študentov tretieho a štvrtého ročníka pripravila krátku informačnú prezentáciu o činnosti Katedry slovanskej filológie. Veríme, že táto spolupráca bude prebiehať i naďalej, a tešíme sa na ďalšie nové jazykové zážitky!

Terézia Struhárová, PK SJL

• Návšteva divadla

• Po dlhšej prestávke naši žiaci navštívili  divadelné predstavenia v SND. 29.1.2022 si pozreli baletné predstavenie Za hranicami hriechu/Bratia Karamazovovci. A 16.2.2022 si najmä naši štvrtáci zopakovali jedno z maturitných diel - Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch od Jána Palárika.