• Ťapákovci

• 14.5.2018 študenti tretieho ročníka navštívili divadelné predstavenie Ťapákovci v Divadle Jána Palárika v Trnave. Pripomenuli si tak jedno z klasických diel slovenského realizmu, ktoré je aj súčasťou maturít. Timravina "ťapákovčina" je stále aktuálna.

• Beseda s Ivanou Gibovou

• 10.5.2018 sa v školskej knižnici uskutočnila beseda s vlaňajšou finalistkou súťaže Anasoft litera spisovateľkou Ivanou Gibovou. Diskusiu moderovala profesorka E. Backová. Študenti sa pýtali na proces tvorby umeleckého diela, diskutovali o slovnej zásobe súčasných diel, o témach súčasnej literatúry.

• Hviezdoslavov Kubín

• V tomto školskom roku nás vo februári reprezentovali na okresnom a krajskom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín študenti Victoria Illéšová z II.AR, Dušana Pócsová z II.C  a Erik Šupčík z III.C. Victoria Illéšová si vybrala báseň od E.A.Poa Havran. Dušana Pócsová si vybrala prozaický text Janasa Jonassona Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol a Erik Šupčík si vybral prózu Etgara Kereta Trik s klobúkom. Dievčatá skončili s čestným uznaním a Erik Šupčík postúpil na celoslovenské kolo, kde získal v júni 2. miesto.