• 2019/2020

• Divadlo v čase fašiangov

Naši študenti navštívili v tomto zimnom období tri komédie. Začali sme 10.1.2020 návštevou SND a veselohrou Jána Palárika Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch. Prvý februárový týždeň sme si pripomenuli dve klasické komédie v divadle Astorka. 4.2.2020 to bol Shakespearov Sen noci svätojánskej a 7.2.2020 Gogoľov Revízor.

• Carmen v SND

• V pondelok 21.10.2019 sa zúčastnilo 45 žiakov nášho gymnázia operného predstavenia CARMEN v historickej budove SND. Spolu so žiakmi si predstavenie užili aj Mgr. Gaálová a PaedDr. Backová.

• Predstavenie v SND

• Vo štvrtok 12.9.2019 si žiaci 4. ročníka pozreli divadelnú hru Antigona, čím si zopakovali jedno z literárnych diel potrebných na maturitnú skúšku. Klasická Sofoklova divadelná hra je prepojená so súčasnosťou a repliky Antigony dopĺňajú piesne Katarzie.

Túto jeseň otvorilo SND už svoju jubilejnú 100. divadelnú sezónu. Činohra SND priniesla divákom svoje prvé predstavenie v marci 1920. Bola to hra Mariša od bratov Mrštíkovcov. Prvé hry sa hrali väčšinou v češtine s českými hercami. Po slovensky uviedol súbor činohry hry Jozefa Gregora Tajovského Hriech a V službe v máji 1920.