• 2016/2017

• 5.12. 2016 divadelné predstavenie Zdanlivo slepá ulička

Niekoľkí študenti sa s pani profesorkou Backovou zúčastnili predstavenia v Divadle TICHO.

28.11. 2016 divadelné predstavenie Ako chutí moc

Žiaci 4.A a 4.B triedy sa zúčastnili v DK Ružinov predstavenia v podaní Bieleho divadla.

Hercom tohto súboru je aj náš bývalý študent Samuel Zahradník.

Dielo L. Mňačka patrí k odporúčanej literatúre a štvrtáci majú možnosť porovnať si knižnú predlohu s divadelnou inscenáciou.

16.11. 2016 SND - divadelné predstavenie Bál

Študenti našej školy sa zúčastnili predstavenia Bál, ktoré je vytvorené podľa diela B. S. Timravy.

10.11. 2016 Jazykovedný ústav Ľudovíta Štúra

Žiaci 4.A a 4.B triedy absolvovali exkurziu do Jazykovedného ústavu na Panskej ulici.

Vedeckí pracovníci ústavu ich oboznámili s fungovaním ústavu, s jednotlivými oddeleniami, najnovšími slovníkovými dielami a s prácou na jazykovom korpuse.

25.10. 2016 Divadlo Jána Palárika v Trnave

Žiaci 2.B a 2.C navštívili divadelné predstavenie Divný Janko o živote a diele štúrovského básnika Janka Kráľa.

Divadelná hra bola doplnená piesňami a úryvkami z diel básnika.