• 2021/2022

• Ekonomická olympiáda 2022

• Ešte v decembri (6. - 15. 12.) 2021 prebehli školské kolá Ekonomickej olympiády. Zúčastnili sa ich aj žiaci semináru z Ekonómie. Celkovo sa v tomto ročníku zúčastnilo 11.300 žiakov z celého Slovenska (v BA 1035). Do krajského kola sa mohli z každej školy prebojovať max. 3-6 žiakov. Z našej školy sa do krajského kola dostali 3 žiaci.

Krajské kolo sa tiež konalo online podobne ako minulý rok. Uskutočnilo sa 24.2.2022. Za našu školu mal najlepšie umiestnenie David Samuel Mokoš. Zo 79 súťažiacich v tvrdej konkurencii bratislavských gymnázií skončil na krásnom 15 mieste a ako náhradník postúpil do celoslovenského finále.

Celoslovenské kolo sa konalo 3.5.2022 v Bratislave - hotel Devín. Náš žiak skončil na 47 mieste.

Gratulujeme

• Slovenské národné stredisko pre ľudské práva

• V pondelok 6.12.2021 sa žiaci spoločenskovedného seminára pre 3.ročník zúčastnili ONLINE prednášky na tému ĽUDSKÉ PRÁVA. Prednášajúcim bol Mgr. Tomáš Földes, lektor Slovenského národného strediska pre ľudské práva.

• Beseda s absolventom

• V rámci programu Európskej únie „Späť do školy“ (Back to school) sme 3.11.2021 mali besedu s naším bývalým absolventom, zamestnancom ministerstva zahraničných vecí, Michalom Hrušíkom. Program organizuje Zastúpenie Európskej komisie v jednotlivých členských krajinách EÚ a jeho cieľom je priblížiť Európsku úniu študentom stredných škôl.

Okrem informácií o EÚ a jej aktuálnych problémoch, mali žiaci možnosť dozvedieť sa niečo aj o aktivitách ministerstva zahraničných vecí a možnostiach uplatnenia našich absolventov.

• online konferencia READYCON

• 27.10.2021 sa žiaci semináru EKN zo IV.C a IV.D triedy zúčastnili celodennej online konferencie READYCON. Je to najväčšia konferencia o trhu práce u nás zameraná na študentov stredných škôl. Počas 5 hodín mali možnosť vypočuť si a reagovať na prednášajúcich zo spoločností NETFLIX, Coca-cola, Google, Lidl, NAY ...

Na konci konferencie si zmerali svoje sily v kvíze.