• Mladý Európan

•   5. 4. 2017 sme sa zúčastnili súťaže Mladý Európan v zložení Grétka Galambošová (II.A), Nicolas Novotný (III.C) a Laura Maniaková (III.C). Naši žiaci postúpili do finále a v ňom obsadili krásne 2. miesto.

• Dve pravdy stredovekej filozofie

• V dňoch 14. a 15. februára sa konala na našej škole v miestnosti č.211 prednáška na tému - Teória dvoch právd v stredoveku. Prednášku viedol pán profesor Michal Chabada z Filozofickej fakulty UK. Zúčastnili sa jej žiaci tretieho a štvrtého ročníka z predmetu občianska náuka s vyučujúcimi Némethovou a Rozporkovou. Žiaci diskutovali nielen o filozofických dilemách stredovekej filozofie, ale aj o  význame a postavení filozofie v súčasnosti. Zaujímali sa o možnostiach štúdia na Univerzite Komenského a o uplatnení absolventov filozofickej fakulty v praxi.

Mgr. Jana Rozporková - predmetová komisia spoločenskovedných predmetov