• 2019/2020

• Olympiáda ľudských práv

• 6.2.2020

sa zúčastnili dvaja naši víťazi školského kola OĽP - Miška Reimanová a Jaroslav Szabo krajského kola XXII. ročníka Olympiády ľudských práv v priestoroch Bratislavskej medzinárodnej školy liberálnych štúdií. Obaja prešli úspešne písomnou časťou a aj v ústnej časti si vybojovali body, ktoré im však nestačili na postup do celoslovenského kola. Žiakov sprevádzala p.p. Rozporková. Okrem testovania si účastníci vypočuli aj prednášky hostí (napr. prof. Iveta Radičová) na tému "Výzvy pre ľudské práva v 21. storočí." Ďakujeme im za účasť a reprezentáciu školy.

• Európske informačné centrum

• 30.1.2020 sa seminaristi 3. a 4. ročníka SPS (spoločenskovedný seminár) zúčastnili prednášky o vzniku a fungovaní Európskej únie v Európskom informačnom centre v Bratislave. Prezentácia bola ukončená interaktívnym kvízom a traja najúspešnejší riešitelia odišli       s vecnými cenami.

• „Prečo máme tak radi nepravdy (lži, hoaxy, fake news a pod.)?“

• ... bol názov filozofickej prednášky, ktorú maturantom z OBN odprednášal Doc. PhDr. Ivan Buraj, PhD. z Filozofickej fakulty UK na spoločenskovednom seminári 28.1.2020. Po skončení prednášky nasledovala diskusia a dialóg na rôzne filozofické témy - pravda, lož, milosrdná lož, dobro a zlo, morálnosť lži...

Študentom boli predstavené aj možnosti štúdia na Filozofickej fakulte, informácie o prijímačkách....

• Prednášky z filozofie

• V rámci spolupráce našej školy s Filozofickou fakultou UK sme aj tento rok ponúkli študentom tretieho ročníka sériu filozofických prednášok. Dňa 24.1.2020 u nás boli prednášať p. Prof. Chabada (vedúci katedry filozofie)  na tému "Oplatí sa byť dobrý?" a Mgr. Maco s témou "Čo je to pravda?"

Prednáška bola spojená s diskusiou študentov v ktorej si overovali svoje argumentačné schopnosti.

• Európske informačné centrum v SR

•   Dňa 22.1.2020 našu školu navštívila zástupkyňa Európskeho spotrebiteľského centra na Slovensku Mgr. Katarína Zalaiová. Jej prednáška bola zameraná na práva a povinnosti spotrebiteľa - nákupy online, práva cestujúcich, ochrana spotrebiteľa a pomoc pri riešení reklamácií s našimi aj zahraničnými obchodníkmi.
            Po prednáške nasledovala diskusia, v ktorej sa žiaci 4.B prejavili ako aktívni spotrebitelia.

• ELSA Day

• V rámci projektu ELSA Day na našej škole sa 27.11. 2019 zúčastnila trieda 4.B prednášky Sloboda prejavu Online, ktorú si pripravili študenti 3.ročníka Právnickej fakulty UK.

• Dni finančného spotrebiteľa

• V rámci Dní finančného spotrebiteľa (DFS), ktoré organizuje NBS sme po zeregistrovaní dvoch tried a emailom zaslaných podrobných inštrukcií absolvovali kvíz finančnej gramotnosti, ktorý bol sprístupnený od 10. 9. 2019 do 20. 9. 2019.

Zodpovené: Backová (tretí ročník), Némethová (EKN)