• Krúžky

• Krúžky v školskom roku 2018/2019:

• Výmenný pobyt ruských študentov z Moskvy v dňoch 7. – 17. apríla 2018 na Gymnáziu Ivana Horvátha

• V sobotu,  7. 4. 2018 priletia hostia na letisko Bratislava o18.35 hod, kde ich privítajú žiaci a rodičia hostiteľských rodín spolu s vyučujúcimi ruského jazyka p. Nemčická a p. Borisova.

Nedeľu strávia so svojimi novými priateľmi a v pondelok ich uvítame v priestoroch našej školy. Celý 10-dňový pobyt ruských študentov je naplnený zaujímavým programom, počas ktorého budú mať možnosť spoznať Bratislavu a blízke okolie.

Prajeme našim hosťom  z Moskvy príjemný pobyt v Bratislave!

• Školský ples na Horváthke

• V piatok 16. februára 2018 sa v priestoroch telovične  Gymnázia Ivana Horvátha koná v poradí už 7. ples.

Ako vždy  ho pripravili členovia Žiackej školskej rady. Tentokrát v červeno-čiernom šate prívítajú svojich spolužiakov od 18.00 do 23.00 hodiny. Občerstvenie je v cene vstupenky a  hudba je pripravená. Treba prísť s dobrou náladou a vhodnými prezuvkami.

• EDUCATE SLOVAKIA

• Projekt Educate Slovakia bude prebiehať na našej škole od 5. do 9. 2. 2018. Zastrešuje ju najväčšia medzinárodná študentmi riadená organizácia na svete AIESEC.

Tento školský rok budú prednášky, diskusie a prezentácie viesť štyria lektori: Semih Gul z Turecka,Thaís Matos z Brazílie, Berfin Cengiz z Turecka a Amjed Marzook zo Srí Lanky.

Miesto konania: učebna A3 v mimoškolskom pavilóne a č. 04 v hlavnej budove podľa mimoriadneho Rozvrhu hodín. Viac informácií o projekte nájdete v odrážke Projekty/EducateSlovakia.

• POKYNY NA LYŽIARSKY VÝCVIK pre I.AR a I.B

• TERMÍN : 27.1.-1.2.2018

MIESTO KONANIA: Bystrá – Penzión Tále (www.penziontale.sk)

ZRAZ: 27.1. 2018  o 12,30 hod. na parkovisku pred nákupným centrom Kocka na Seberíniho ulici

ČAS odchodu autobusu: 13,00 hod.

NÁVRAT:  1.2.2017 na parkovisko na Seberíniho ulici., cca o 19,00 hod.

Mgr. Simona Martináková, vedúca kurzu

• Konzultácie výchovno-vzdelávacích výsledkov na GIH

v pondelok 15. januára 2018 sa uskutoční na Gymnáziu Ivana Horvátha v Bratislave plánované stretnutie rodičov s vyučujúcimi vašich detí.

Od 17.30 h do 19.00 h budete môcť konzultovať priebežné výchovno vzdelávacie výsledky z jednotlivých predmetov.

Mgr. Marta Jankovičová

riaditeľka

• Imatrikulácie prvákov na GIH

• Vo štvrtok 16. novembra 2017 pripravili študenti III.B triedy Gymnázia Ivana Horvátha akadémiu ku Dňu študentstva spojenú s imatrikuláciami prvákov. Tentokrát sme od 10.00 h hosťovali v Stredisku kultúry Vajnorská 21. Do programu sa zapojili takmer všetky triedy a svoj program si veľmi pekne nacvičili. Výkony niektorých účinkujúcich boli až na profesionálnej úrovni. Atmosféru vhodne doplnila výzdoba, ktorú vytvorili samotní študenti pod vedením triednej profesorky.

Ďakujeme za príjemné strávenie predpoludnia.

• Triedne schôdzky ZRPŠ

• Vážení rodičia!

Pozývame Vás na triedne schôdzky ZRPŠ, ktoré sa uskutočnia

v pondelok 13. novembra 2017 o 17.30 h v kmeňových triedach.

Zasadnutie Rodičovskej rady Združenia rodičov pri GIH bude  o 16.30 hod v knižnici školy

za účasti zástupcov rodičov všetkých ročníkov.

Mgr. Marta Jankovičová

riaditeľka

• RNDr. Anna Jakobyová

• Vedenie Gymnázia Ivana Horvátha v Bratislave s hlbokým zármutkom oznamuje, že nás náhle

v pondelok 24. apríla 2017 po krátkej chorobe navždy opustila naša dlhoročná kolegyňa

a učiteľka fyziky a chémie

RNDr. Anna  Jakobyová

Rodine a jej blízkym vyjadrujeme hlbokú sústrasť nad jej stratou.

Zamestnanci a žiaci Gymnázia Ivana Horvátha v Bratislave

Parte_Anna_Jakobyova.pdf

• Mladý Európan

• V krajskom kole súťaže o Európskej únii - Mladý Európan sa 5.4.2017 podarilo našim žiakom vyhrať II. miesto. Členovia družstva: Nicolas Novotný 3.C, Laura Maniaková 3.C, Grétka Galambošová 2.A. Gratulujeme!

pozývame Vás na rodičovské združenie - 10.4.2017 (pondelok) od 17:30 v kmeňových triedach.

Hlavnou témou budú výchovno-vzdelávacie výsledky Vašich detí.

• Oslavy sú už tu!

• Milí absolventi a priatelia Horvátky!

Deň D je tu. Vo štvrtok 6.apríla 2017  podvečer vyvrcholia oslavy 50-teho výročia založenia Gymnázia Ivana Horvátha.  Slávnostná akadémia začína v KD Ružinov o 17.00 hod za účasti vzácnych hostí, bývalých učiteľov, súčasných učiteľov, absolventov, žiakov i rodičov.

Vo vestibule KD je inštalovaná panelová výstava o históriia  súčasnosti školy. V piatok príde do priestorov jubilujúcej školy niekoľko úspešných absolventov pobesedovať si s našimi žiakmi.

Mgr. Marta Jankovičová, riaditeľka školy

• Školský ples

• Zajtra, 10.2.2017 (piatok), sa bude konať v priestoroch telocvične náš Školský ples. Začiatok je naplánovaný na 18:00, koniec o 23:00. Téma plesu - červená a čierna. Príjemnú zábavu! wink

• Project Educate

• Aj v tomto školskom roku privítame na našej škole zahraničných lektorov, ktorí odučia v triedach vyučovacie hodiny anglického jazyka. Projekt Educate Slovakia zastrešuje organizácia AIESEC Slovensko. Týždenný projekt (6. – 10. 2. 2017) Educate Slovakia je zameraný na zlepšenie interkultúrneho porozumenia a globálneho zmýšľania slovenskej mládeže a na podporu rozvoja ich líderských schopností prostredníctvom medzinárodneho prostredia a moderného neformálneho vzdelávacieho programu.

• Lyžiarsky výcvik

• Zajtra napoludnie 28.1.2017 (sobota) odchádzajú na lyžiarsky výcvik naši prváci (konkrétne trieda 1.B+1.AR). Predpokladaný návrat je 3.2.2017 (piatok) okolo obeda. Študenti, ktorí ostávajú, sa učia podľa rozvrhu 1.B.