• Krúžky

• Krúžky v školskom roku 2018/2019:

• Prednáška o klimatických zmenách

• Prednášku o klimatických zmenách absolvovali študenti 1. ročníkov s ekologickým aktivistom a odborníkom MUDr. Jurajom Mesíkom 2.10.2019. Prednáška podporená prezentáciou bola zameraná na vysvetlenie príčin a následkov klimatických zmien, pričom boli uvádzané aj príklady z geologickej a archeologickej histórie. MUDr. Mesík apeloval na študentov, aby si uvedomili nevyhnutnosť znižovania konzumu a nemožnosť ustavičného ekonomického rastu, pretože zdroje na planéte sú takmer vyčerpané. Následne mali študenti 3.B možnosť diskutovať o klimatických zmenách 3.10. 2019 s ďalším aktivistom Ing. Mariánom Šumšalom o alternatívnych zdrojoch energie namiesto používania fosílnych palív. Najaktívnejšiemu diskutérovi z radov študentov venoval autor knihu Šesť stupňov.

• Výmenný pobyt našich žiakov v Moskve

• 25. septembra 2019 odleteli naši bilingválni druháci na výmenný pobyt do Moskvy. Učitelia partnerskej školy, žiaci a rodičia hostiteľských rodín ich veľmi srdečne a milo privítali na moskovskom letisku Vnukovo. Na Slovensko sa vrátia 5. októbra. Želáme im príjemný pobyt a množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

• Župný športový deň

• Dňa 25.9.2019 sme sa zúčastnili Župného športového dňa na Mladej Garde. V behu na 100 m skončila na 2.mieste naša žiačka zo 4.C triedy. Vo volejbalovom turnaji obsadili naše dievčatá 2.miesto za Strednou športovou školou Ostredkova. Vo volejbale nás výborne reprezentovali žiačky z tried: 3.AR, 3.B, 1.D, 2.D, 3.C a  4.B. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu a gratulujeme!

Simona Martináková – ved. PK TSV

• Gaudeamus 2019

• Dňa 24.9.2019 sa študenti tried 4.B a 4.C so svojimi triednymi učiteľmi a kariérovou poradkyňou zúčastnili podujatia GAUDEAMUS – AKADÉMIA 2019.

V národnom výstavisku v Inchebe sa prezentovali vysoké školy a univerzity zo Slovenska a zahraničia. Naši študenti tak mali jedinečnú príležitosť:

• načerpať maximum informácií o štúdiu,
          • nahliadnuť do náplne študijných programov,
          • naštartovať svoju budúcu kariéru,
          • zistiť, na aký odbor majú predpoklady,
          • vybrať si vhodnú školu a študijný program na Slovensku a v zahraničí.

Študenti  osobnou účasťou na veľtrhu získali kompletný prehľad o vysokých školách, ako aj katalóg s dôležitými informáciami ohľadne pomaturitného štúdia.

O.Kubánková

• Oznam o ZRPŠ

pozývame Vás na prvé rodičovské stretnutie dňa 16.9.2019 (pondelok)  v školskom roku 2019/2020.

Rodičov žiakov I. ročníkov privíta o 17:00 v jedálni (budova pavilónu školy) pani riaditeľka. Stretnutie bude pokračovať v kmeňových triedach spolu s triednymi učiteľmi jednotlivých tried.

Rodičia II. až IV. ročníkov sa stretnú o 17:30 vo svojich kmeňových triedach s triednymi učiteľmi.

RNDr. Eva Stanková

• Oznam o výdajnej školskej jedálni

• Od 1. septembra 2019 je naša školská jedáleň zaradená do siete školských zariadení ako výdajná školská jedáleň. Jedlo pre študentov a zamestnancov školy bude dodávané zo školskej jedálne pri ZŠ gymnáziu s VJM, Dunajská 13 v Bratislave.

Záujemcovia o stravovanie musia vyplniť záp

isný lístok, ktorý odovzdajú triednym učiteľom 3.9.2019.

Ďalšie informácie nájdete:

• Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu

• Včera, 10.9.2019, v Starej tržnici bolo slávnostné udeľovanie Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE). DofE je komplexný rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život, naplniť svoj potenciál a pomôcť im uspieť v živote.

Do programu sa minulý školský rok zapojili aj naše žiačky, ktoré včera získali bronzovú medailu za rozvoj svojho potenciálu.

Srdečne gratulujeme

• BSK TECHDAY na Orange Y--Fest 2019

• BSK Tech Day je podujatie venované žiakom a študentom, ktorí vidia svoju budúcnosť vo vede a technike. Prvý októbrový víkend 4. - 6. 10.2019 sa odohrá už štvrtý ročník v Bratislave.

Priebeh podujatia:

• 2 zóny
            • V výstavnej zóne si môžu študenti pzrieť najnovšie technologické novinky od virtuálnej reality, cez snímače pohybu, simulátory, nové počítače a telefóny, projektory a rôzne ďalšie.
            • Prednáškvá časť pdujatia pozostáva z viacerých pódií, na ktorých si študenti môžu vypočuť prednášky od úspešných ľudí z praxe, ako aj inovatívnych profesorov a prednášajúcich z našich vysokých škôl. Ide o variácie prednášok od opisu rôznych kariérnych ciest v IT a technologickom sektore, cez príbehy úspešných firiem zo Slovenska.
          • Priamy kontakt so zástupcami VŠ a odborníkmi z praxe - študenti majú možnosť dozvedieť sa viac informácií o študijných programoch a výsledkoch výskumov na našich popredných vysokých školách alebo naučiť konkrétne zručnosti zo sveta technológií na workshopoch od popredných IT firiem zameriavajúcich sa na vzdelávanie. Prednášky a workshopy im častokrát prezentujú aj ich rovesníci, ktorí majú už isté nadobudnuté skúsenosti v danej oblasti – napríklad výhercovia rôznych študentských a žiackych súťaží (First Lego League, AMAVET, a iné).

• Info o podujatí:

názov: BSK TECHDAY na Orange Y--Fest 2019

miesto: Refinery Gallery Bratislava
            dátum: 4.10 - 6.10.2019

• TEST Z ANGLICKÉHO JAZYKA

• Oznamujeme všetkým zapísaným žiakom do 1. ročníka 4-ročného štúdia Gymnázia Ivana Horvátha v Bratislave,

že rozraďovacie testy z anglického jazyka do triedy s rozšíreným vyučovaním ANJ,

sa konajú v utorok 11. júna 2019 o 12.00 h  v budove školy

• Riaditeľka Gymnázia Ivana Horvátha v Bratislave vyhlasuje

2. kolo prijímacích skúšok na nenaplnené miesta pre uchádzačov štvorročného štúdia v školskom roku 2019/2020.

Prihlášky očakávame v škole do 17. júna 2019, druhé kolo sa uskutoční 18. júna 2019 od 8.00 h v budove školy.

Výsledky 2. kola budú zverejnené na našej webovej stránke 18. 6. 2019.