• 2021/2022

• Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku 2021/2022

Nový školský rok priniesol opäť nové postupové súťaže predmetových olympiád. 32. ročník obľúbeného okresného kola Olympiády v nemeckom jazyku sa konal 19.1. 2022 z pandemických dôvodov online.

Na realizácii súťaže sa podieľali COK ONJ, IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže, firma asc Applied Software Consultants, s.r.o. prevádzkujúca školský systém EduPage a organizátori okresných kôl.

V okrese Bratislava II  nás potešila celková účasť 61 žiakov základných a stredných škôl.

Odvahu porovnať si svoje jazykové vedomosti preukázalo 28 žiakov z 8 základných škôl.

V okresnom kole súťažilo 33 stredoškolákov, ktorí reprezentovali 7 stredných škôl.

Najlepšie vedomosti prezentovali nasledovní talentovaní žiaci:

Kategória 1A

1. miesto             Andreas HABÁN (Gymnázium Jura Hronca)

2. miesto             Marek OLEXÍK (Gymnázium Metodova)

3. miesto             Nella GONOVÁ (ZŠ Pavla Marcelyho)

Kategória 1B

1. miesto             Katarína OLLÉ (Gymnázium Metodova)

2. miesto             Tamara URIGOVÁ (Gymnázium Metodova)

3. miesto             Alica SCHOSTOKOVÁ (1. súkromné gymnázium v Bratislave)

Kategória 2A

1. miesto              Martin ŠIFFALOVIČ (Gymnázium Ladislava Novomeského)

2. miesto             Ema MNÍCHOVÁ (Gymnázium Metodova )

3. miesto             Nikolaj MATEJOV (Gymnázium Ladislava Novomeského)

Kategória 2B

1. miesto             Hana Viktória SALLEMOVÁ (Gymnázium Metodova)

2. miesto             Diana MÜHLBERGEROVÁ (Gymnázium Metodova)

3. miesto             Matej SCHRAMKO (Gymnázium sv. Vincenta de Paul)

Kategória 2D

1. miesto             Lukas GRICH (SOŠ chemická, Vlčie hrdlo 50)

2. miesto             Filip VARGA (Stredná priemyselná škola dopravná, Kvačalova 20)

3. miesto             Patrik Lukáš HANZEL (SOŠ chemická, Vlčie hrdlo 50)

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a veríme, že i táto súťaž motivujúco prispieva k záujmu o nemecký jazyk.

Víťazom srdečne blahoželáme a postupujúcim z prvého a druhého miesta prajeme veľa úspechov v krajskom kole, ktoré sa bude konať 16.2. 2022.

Mgr. Iveta Filčíková