• Záverečná správa projektu

• Správa o použití účelových finančných prostriedkov z projektu „Participatívne rozpočty na stredných školách 2022

• identifikačné údaje žiadateľa: Gymnázium Ivana Horvátha, Ivana Horvátha 14, 821 03 Bratislava,  IČO: 17337062
          • popis aktivít realizovaných v rámci jednotlivých projektov: V rámci projektu sme postupovali presne podľa krokov v aplikácii projektu decision21. Zoznam aktivít:

Tvorba nápadov

apríl – máj 2022

Workshop nápadov

13.5.2022

Schvaľovanie projektov

6. – 8.6.2022

Kampaň

13. – 17.6.2022

Hlasovanie

20. – 23.6.2022

Vyhlásenie výsledkov

24.6.2022

Realizácia víťazných projektov

august – október 2022

• splnenie cieľa: Cieľom projektu bolo podporiť a realizovať žiacke nápady, ktoré majú zlepšiť celkovú klímu (materiálnu a sociálnu) na našej škole. BSK poskytlo na realizáciu žiackych projektov 1.000 eur. Z tejto sumy boli zafinancované víťazné projekty, ktoré sme následne na škole zrealizovali v mesiacoch august – október 2022.
          • zhodnotenie významu a prínos jednotlivých realizovaných projektov: Na projekte spolupracovali členovia školského parlamentu so žiakmi a učiteľmi školy pod vedením koordinátora projektu. Všetky kroky a aktivity projektu sú uverejnené na stránke školy v sekcii projekty. Do finále sa dostalo celkovo 6 žiackych projektov a po hlasovaní bolo poradie nasledovné: Renovácia WC, Chill-zone, Zelený automat, Revitalizácia tried, Oddychová zóna – mimoškolský pavilón, Triedime! (popis jednotlivých projektov je na stránke školy). Z celkovej sumy projektu sa nám podarilo zrealizovať projekt na 1. mieste (renovácia WC – hlavná budova) a čiastočne projekt na 2. mieste (chill-zone). Časť peňazí na realizáciu druhého projektu, ktorá presiahla celkovú sumu projektu, sme použili z prostriedkov školy.

Prácou na projekte sa zlepšila celková klíma na škole. Žiaci boli nútení spolupracovať, tvoriť a prezentovať svoje nápady. Čo malo veľký význam hlavne po rokoch pandémie (zlepšenie sociálnej klímy školy).

Zlepšenie materiálnej klímy: V rámci projektu „Renovácia WC“ sa vymenili nevyhovujúce wc dosky, pokazené alebo zastarané vodovodné batérie, dávkovače na mydlo, sušič na ruky a pokazené západky na záchodových dverách v hlavnej budove. Autori projektu prišli aj s myšlienkou „pohotovostnej ženskej prvej pomoci“ – na toalete na 1. poschodí budú dievčatám k dispozícii produkty ženskej hygieny (prostriedky na ich dokupovanie si žiaci zo žiackeho parlamentu zabezpečia z vlastných aktivít (ešte v tomto šk. roku plánujú spustiť „Zelený automat“ – projekt č.3 a finančným výťažkom za zálohované fľaše budú hradiť nákup hygienických potrieb).

Z projektu Chill-zone sme zakúpili stolný futbal a do daru sme dostali zánovné sedenie, čím sme dotvorili oddychovú zónu v hlavnej budove.

• finančné zúčtovanie poskytnutých finančných prostriedkov podľa položiek ekonomickej klasifikácie a použitých zdrojov:

Realizovaný projekt

Náklady spolu

1.155,76

Z toho z prostriedkov BSK

Z toho z prostriedkov školy

155,76

V Bratislave,      dňa 14.11.2022                      správu vyhotovila: Mgr. Katarína Némethová

Informácie o projekte: https://horvatha.edupage.org/a/participativny-rozpocet-2022