• Horvátka ako centrum okresneho kola v orientacnom behu

• Slovenská asociácia športu na školách – Krajská rada Bratislava

Gymnázium Ivana Horvátha, ul. I.Horvátha 14, Bratislava

Oddiel OB TJ Rapid Bratislava, Hrachová 4, Bratislava

PROPOZÍCIE

Majstrovstiev okresu Bratislava 2 v orientačnom behu jednotlivcov pre ZŠ a SŠ.

Vyhlasovateľ:                      Ministerstvo školstva SR a SAŠŠ

Organizátor:                    Krajský školský úrad v Bratislave

Usporiadateľ:                 Z poverenia Krajského školského úradu a Krajskej rady SAŠŠ –

Gymnázium Ivana Horvátha, 821 03 Bratislava

Technické zabezpečenie:  TJ Rapid Bratislava, Oddiel orientačného behu

Termín:                           21. 4. 2010 (streda)

Miesto:                           GymnáziumIvana Horvátha, ul. Ivana Horvátha 14, Bratislava - Ružinov

Prezentácia:                   od 8,30 hod. do 9,00 hod. na dvore školy

Štart:                              prvý pretekár o 10,00 hod. – intervalovým spôsobom

Kategórie:                       Žiaci ZŠ           - nar. 1.1.1994 a ml.- dĺžka trate do 2 km

Žiačky ZŠ        - nar. 1.1.1994 a ml.- dĺžka trate do 2 km

Študenti SŠ      - nar. 1.1.1990 a ml.- dĺžka trate do 3 km

Študentky SŠ    - nar. 1.1.1990 a ml.- dĺžka trate do 3 km

(spolu maximálne 20 účastníkov z jednej školy, väčší počet je potrebné vopred konzultovať!)

Prihlášky:                       Posielajte do 15. 4. 2010 na e-mail: formanko@t-zones.sk,e-mail platí

až po potvrdení, mimoriadne cez SMS na tel.č. 0903 514 492

Mapa:                             mapa pre orientačný beh POŠEŇ, mierka 1:5000, ekvidištanta 1 m,

stav apríl 2008, rozmer A4, mapa nie je vodovzdorne upravená

Opis terénu:                    Dobre priebežný, prehľadný a otvorený priestor sídliska s priľahlým parkom a cestnou komunikáciou.

Funkcionári:                    riaditeľ pretekov:      Eva Králová  R

hlavný rozhodca:       Dušan Formanko R1, infotelefón 0903 514 492

staviteľ tratí:            Milan Petrinec R1

Hodnotenie:                   Školské športové súťaže v orientačnom behu sú súťažami školských družstiev, ktoré sa vyhodnocujú z pretekov jednotlivcov.

Do vyšších súťaží postupujú 3-členné družstvá z jednej školy + víťaz v  kategórii, ak nie je členom postupujúceho družstva.

O poradí družstiev rozhoduje súčet 3 najlepších časov jednotlivcov z jedného školského družstva.

O poradí v kategórii rozhoduje dosiahnutý čas. Nikto z pretekajúcich nie je diskvalifikovaný, za každú chýbajúcu kontrolu sa pripočítava k dosiahnutému času 5 minút.

Príklad 1: Pretekár má oraziť 5 KS. V preukaze mal 4 správne razenia, jedno chýbajúce a jedno razenie navyše. K dosiahnutému času mu bolo pripočítaných 1x 5 trestných minút.

Príklad 2: Pretekár má oraziť 5 KS. V preukaze má 5 správnych a 5 nesprávnych razení. K dosiahnutému času mu bolo prirátaných 0 trestných minút. Razenie je v poriadku.

Počet členov v školskom družstve:

Počet členov jedného družstva: minimálny počet je však 3 klasifikovaní, maximálny počet je 5 pretekárov. Dvaja a menej družstvo netvoria!

Z väčšieho počtu detí z jednej školy sa vytvorí viac súťažiacich družstiev,

ktoré sa vopred pri prezentácii označia ako družstvo „A“, „B“, „C“,atď.

Ak sa pretekov zúčastní len jedno družstvo školy, nazýva sa vždy družstvom "A".

Postup:

Z Majstrovstiev okresu postupujú do Krajského kola 2 najlepšie školské družstvá+víťaz v príslušnej kategórii, ak nie je členom postupujúceho školského  družstva.

Prakticky môžu byť obe družstvá z jednej školy, ak sú účastníci vopred rozdelení do príslušných  kolektívov. Napr. 5 detí súťaží za ZŠ Nižná A, 4 deti za ZŠ Nižná B.

V prípade, že niekto z postupujúcich víťazov (ak nie je členom postupujúceho družstva)  odmietne právo postupu, nepostupuje zaňho iný pretekár! Menovité zloženie členov v družstve ktoré postúpilo na krajské kolo nemusí byť zhodné s menami, ktorých časy sa do výsledku družstva započítali v kole okresnom. O zložení družstva rozhoduje škola. Dôležitá je najmä školská príslušnosť.

Maximálny počet pretekárov v jednom družstve na krajskom kole je 4!

Postupový kľúč na Krajské kolo,

ktoré sa koná 11. 5. 2010 v priestore Železná studnička – Partizánska lúka: 2 najlepšie školské družstvá v každej kategórii + víťaz v príslušnej kategórii, ak nie je členom postupujúceho školského družstva

Ceny:                     Na okresných majstrovstvách sa vyhodnocujú prví traja jednotlivci v každej kategórii a súťaž školských družstiev. Jednotlivci umiestnení na prvých troch miestach obdržia diplom a drobnú vecnú cenu, prvé tri družstvá v každej kategórii dostanú diplom.

Podmienky účasti:             - súpiska družstva s celým menom a dátumom narodenia, potvrdená

riaditeľom školy s čitateľne uvedeným menom vedúceho družstva,

- preukaz poistenca (fotokópia)

- športové oblečenie a obuv

Poznámka:            Za dobrý zdravotný stav pretekárov zodpovedá vedúci vysielajúcej školy. Účastníci nie sú poistení, v prípade úrazu budú ošetrení na vlastné poistenie. Pedagogický dozor žiadame o vyzbieranie cenných vecí svojich žiakov a dodržiavanie pokynov organizátorov, ktoré budú oznámené pri otvorení pretekov. Šatne na prezliekanie budú k dispozícii v telocvični školy.

Eva Králová                         Dušan Formanko                   Mgr. Marta Jankovičová

riaditeľka pretekov                    hlavný rozhodca                         riaditeľka školy

Z našej školy sú prihlásení títo žiaci:

por.č.   kategória                             priezvisko a meno

1.

Petho Jakub

18.

Smoleň Jakub

Meno a priezvisko vedúceho :                                         Eva Králová

(RozpisSASS-okres2_(1).doc)