• Aj napriek skutočnosti, že školy prešli na dištančnú formu vzdelávania sa nám podarilo naplánované aktivity zrealizovať. V spolupráci s Andrejom Popovičom sa študenti 2. C triedy 22. 10. 2020 zúčastnili online prednášky pod názvom Neodpadni z odpadov. S použitím výučbového softwaru sa žiaci moderným a atraktívnym spôsobom dozvedeli, prečo je dôležité venovať odpadom pozornosť, čo sa stane s odpadom, ktorý  triedime, a aký význam má zodpovedné nakladanie s odpadmi pre naše životné prostredie a prírodu vôbec.

Študenti 3. C triedy Gymnázia  Ivana Horvátha pripravili  súťažný kvíz s názvom  Maxirisk, prostredníctvom ktorého si žiaci druhých ročníkov oboch škôl gymnázia Hubeného aj Ivana Horvátha preverili svoje vedomosti v oblasti environmentálnych otázok. Do kvízu boli zakomponované otázky z okruhov odpad, pôda, voda a jedlo. Súťaž sa uskutočnila 12. 11. 2020  a mala veľký úspech, lebo aj napriek tomu, že bola realizovaná online, žiaci preukázali dobré vedomosti a tímového ducha. Najväčším prínosom projektu bola skutočnosť, že problematika odpadov na životné prostredie nie je našim študentom ľahostajná. Vzhľadom na to, že naša škola –Gymnázium Ivana Horvátha je zapojená aj do projektu Zelená škola budeme pokračovať v prehlbovaní vedomostí našich študentov, ktoré súvisia s environmentálnou problematikou. Naším cieľom je nielen naučiť žiakov ako nakladať s odpadmi, ale ako čo najviac prispieť k ich minimalizovaniu.