• Educate Slovakia

• V spolupráci s medzinárodnou organizáciou AIESEC Bratislava sme zorganizovali projekt EDUCATE SLOVAKIA.

Termín: 2. – 5. 2. 2016

Stážisti: Hussein Sharawi, Egypt; Muhammad Angky Wijaya, Indonézia

Cieľ: Formou prezentácii spoznať krajiny, z ktorých lektori pochádzajú, dozvedieť sa niečo nové o ich kultúrach, tradíciách, spôsobe života a dať príležitosť študentom, ktorí navštevujú triedy s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka precvičiť si angličtinu.

Plánované aktivity smerujú k zdokonaľovaniu komunikatívnych kompetencii a získavaniu nových poznatkov o cudzích kultúrach. Študenti ocenia priateľský prístup a spestrenie vyučovacích hodín anglického jazyka.

Rozvrh stážistov na GIH: Educate_rozvrh_feb_16.pdf

Popis projektu

Projekt pozostáva z týždňového učebného plánu, v rámci ktorého prichádzajú lektori z rôznych častí sveta viesť prednášky a interaktívne workshopy, ktoré za aktívneho používania anglického jazyka rozvíjajú sebareflexiu, zodpovednosť a toleranciu k rozmanitosti.

Program vedie dvojica medzinárodných študentov, ktorí sú trénovaní v rámci nášho programu Global Citizen. Učebný plán sa líši v závislosti od veku vzdelávanej skupiny. V súčasnosti ponúkame tri edície projektu – pre materské, základné a stredné školy.

Stredné školy

Educate Slovakia pre stredné školy sa zameriava na žiakov stredných škôl. Hlavným zámerom projektu je budovať medzinárodné povedomieglobálne zmýšľanie medzi účastníkmi prostredníctvom rôznych aktivít a workshopov. Edícia pre stredné školy sa od predošlej líši náročnejším obsahom výučby, sústreďuje sa na témy primerané vekovej skupine, pre ktorú je táto edícia určená. Ide o odbúravanie negatívnych zvykov a správania, ako aj zlepšovanie povedomia o témach dotýkajúcich sa mladých ľudí.

AIESEC rozvíja líderský potenciál mladých ľudí a vedie ich k zodpovednému podnikaniu prostredníctvom zahraničných stáží v spolupráci s partnerskými spoločnosťami a organizáciami. Prepája zamestnávateľov a organizácie s globálnou sieťou mladých talentov.