• Zaujímavosti

•

• Už viac ako 25 rokov otvárame v každom školskom roku aj jednu triedu s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka. Študenti v takejto triede majú 5 vyučovacích hodín angličtiny v týždni. V 3. a 4. ročníku im pribudnú dve vyučovacie hodiny v predmete „Konverzácia v anglickom jazyku“.
          • V minulosti sme pripravili stovky študentov na základnú štátnu jazykovú skúšku, na Štátnej jazykovej škole (Palisády) v Bratislave.
          • Od zavedenia tzv. „Novej maturity“ sa v celkovom hodnotení externej a internej časti maturitnej skúšky naši študenti vždy dostali vysoko nad celoslovenský priemer.
          • Počas histórie školy sme sa 3x zapojili do medzinárodného projektu COMENIUS 1 – School Parnerships. Tu je prehľad účasti našej školy v tomto programe:

- r. 2000 – 2003 „Young Europeans in their Free Time – Euroculture?“. Parnerské školy: Tromso, Nórsko; Lecco, Taliansko; Riedenburg, Nemecko; Helsinky, Fínsko.

- r. 2005 – 2008 „One River, One Town“.  Partneri: Toledo, Španielsko; Santo Tirso, Portugalsko; Szekszárd, Maďarsko.

- r. 2013 – 2015 „The Castles on the Danube – Our Linking Heritage“. Parnerské školy: Passau, Nemecko; Linz, Rakúsko; Budapešť, Maďarsko; Drobeta Turnu Severin, Rumunsko; Vidin, Bulharsko; Osijek, Chorvátsko.

• Dlhodobo dobré výsledky dosahujeme  kvalitným vzdelávaním. Už viac ako 25 rokov pracujeme s osvedčenou učebnicou „Headway“, ktorá má vybudovanú celosvetovú reputáciu a je garanciou toho, že študent pod vedením pedagóga získa potrebné všeobecné a komunikačné jazykové kompetencie.
          • Projekt Educate Slovakia zastrešuje nezisková organizácia AIESEC, ktorá je riadená študentmi, pre aktívne stredné školy s cieľom spestriť výučbu, vzbudzovať u študentov kultúrne kompetencie a zdokonaliť ich jazykové zručnosti. Tento projekt organizujeme pre našich študentov každoročne od školského roka 2011/2012.
          • Doposiaľ sme pre našich študentov zorganizovali niekoľko študijných pobytov a v poslednom období aj poznávacích  zájazdov do Veľkej Británie, kde získali množstvo nových, cenných skúseností a zážitkov.
          • Pravdepodobne najdlhšie využívaný učebný zdroj v jazykovom vzdelávaní bol časopis Friednship. Študenti si ho obľúbili vďaka kvalitným a atraktívnym článkom, ktoré tento mesačník prezentoval. Po ukončení jeho vydávania v roku 2020 sme siahli po časopisoch z ponuky iných renomovaných vydavateľov.
          • Pozrieť si divadelné predstavenie v anglickom jazyku sa v posledných rokoch stalo celoškolskou udalosťou. Návšteva divadla takéhoto charakteru obohacuje kultúrny a spoločenský život našich študentov a prispieva k rozvoju ich jazykových zručností.
          • Medzinárodná online súťaž "Best in English" vstupuje už do svojho deviateho ročníka. Určená je študentom stredných škôl vo veku 14-19 rokov. Do poslednej súťaže sa zapojilo viac ako 16 000 študentov zo 624 škôl a 25 krajín.
          • Súťaž s najdlhšou históriou je Olympiáda v anglickom jazyku. Ide o obľúbenú  postupovú súťaž, kedy víťazi jednotlivých kategórií školského kola postupujú do okresného kola. To sa už tradične koná na Gymnáziu na Metodovej ulici.