• Míľniky 2021 / Milestones 2021

Cyklosprievod / Bike Procession

Vyvrcholením kampane "Do školy na bicykli" na našej škole bolo zorganizovanie cyklosprievodu  v spolupráci s Cyklokoalíciou dňa 5.10.2021. Zástupcovia žiakov z každej triedy prišli ráno pred budovu školy na bicykloch alebo kolobežkách a za asistencie predstaviteľov Cyklokoalície si spravili cyklojazdu po blízkom okolí. Trasa viedla od budovy školy po cyklistických chodníkoch na ulici Ivana Horvátha a Ružinovskej, okolo parku na Ostredkovej ulici až po ulicu Dr. Vladimíra Clementisa a späť. Reportáž z tejto akcie robila aj Ružinovská televízia dňa 8.10 v relácii Svet Ružinova. Priamo reportáž len z našej školy ste mohli vidieť v Ružinovských správach, ktoré boli vysielané 7.10.2021 od 4.minúty. Ten istý záznam nájdete aj na YouTube kanáli. Fotografie si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Campaign “Ride a bike to school“ (“Do školy na bicykli“) culminated with a bike procession organized in cooperation with Cyklokoalícia on October 5, 2021. Number of students from each class gathered in the morning in front of the school accompanied by their bikes and scooters. Assisted by the representatives of Cyklokoalícia they all took part in the bike procession in the school‘s vicinity. The procession started in front of the school main building following the cycle lanes in Ivan Horváth and Ružinovská street then round the park at Ostredková street right up the Dr. Vladimír Clementis street and back. The news report of this event was documented by TV Ružinov broadcast on October 8, 2021 as a part of TV program Svet Ružinova. The news report capturing the event at our school could be seen as a part of Ružinovské správy broadcast on October 7, 2021 starting from 4 minute mark onwards. The exact report can be also found on the YouTube channel

Kampaň do školy na bicykli / Ride a bike to school Campaign

Naša škola sa zapojila do kampane Do školy na bicykli. Kampaň prebiehala od 27.9.2021 do 8.10.2021. Cez stránku školy (novinky)  sme vyzvali študentov a učiteľov (kampaň do práce na bicykli), aby podporili túto výzvu a v tomto termíne prichádzali do školy/do práce na bicykli alebo kolobežke, ktoré si mohli zaparkovať vo vestibule školy.

Vyvrcholením kampane na našej škole bolo zorganizovanie cyklosprievodu  v spolupráci s Cyklokoalíciou dňa 5.10.2021.

Po skončení cyklosprievodu pokračovala ďalšia aktivita kampane - prednáška. Prednášky, ktorá mala za cieľ vysvetliť žiakom ciele celého projektu a dôležitosť udržateľného rozvoja sa zúčastnili všetci študenti prvého ročníka.

Our school joined the Ride a bike to school campaign. The campaign ran since September 27, 2021 until October 8, 2021. In the meantime, on the school website (News section) we called upon both students and teachers to support this campaign by riding a bike or a scooter to school, which they could then park in the school vestibule.

The campaign culminated with the organization of a Bike procession in cooperation with Cyklokoalícia on October 5, 2021.

Once the Bike procession finished the next part of the campaign, a presentation, followed. With all first-year students present, the presentation aimed to explain what the main objectives of the project were including the importance of sustainable development.

• august 2021

Školský plán mobility / School Mobility Plan

Slovak/English

Dňa 27.8.2021 sa uskutočnila prednáška pre učiteľov školy k realizácii školského plánu mobility. Prednášky sa zúčastnilo 29 pedagogických zamestnancov. Lektori z Cyklokoalície Dan Kollár a Peter Rozsár  ukázali príklady dobrej praxe z mobility v európskych mestách, vysvetlili prečo je dobré na malých vzdialenostiach v meste využívať MHD, bicykle, kolobežky, vlastnú chôdzu. Predstavili víziu cyklotrás v Bratislave. V závere prednášky učitelia vypracovali anketu o mobilite.

On August 27, 2021 a presentation for teachers was given in connection to implementation of school mobility plan. Twenty-nine members of  the teaching staff attended the presentation. Lectors from Cyklokoalícia Dan Kollár and Peter Rozsár presented some fine practical examples of mobility in European cities explaining why it is beneficial to make use of public transport, bicycles, scooters or travelling on foot. What is more, they introduced a visualisation of cycle lanes in Bratislava. At the end of the presentation the teachers filled out a mobility survey.

Slovak/Engish

• apríl - máj 2021

Deň Zeme / Earth Day

Slovak/English

Aj napriek  dištančnej forme vzdelávania sa nám podarilo zrealizovať rôzne enviromentálne prednášky, ktorými sme si pripomenuli  Deň Zeme. Študenti si pripravili rôzne prednášky s prezentáciami, ktoré realizovali formou rovesníckeho vzdelávania v rôznych triedach. K najzaujímavejším patrili  Virtuálna voda,  Dopad zakladania palmových plantáží, Ekologická stopa. V rámci Virtuálnej vody si študenti formou kvízu overiť nadobudnuté vedomosti. Niektoré prednášky boli ešte aj v máji 2021 prezenčne - fotografie si môžete pozrieť nižšie. Jednotlivé videá si môžete pozrieť na odkazoch nižšie.

Despite remote form of education we were able to organizediverse environmental seminars by which we commemorated the Earth day. By implementing a form of peer learning students of various classes prepared different talks accompanied by presentations. The presentations and the talks on topics such as Virtual water, Impact of establishing palm plantations or Ecological footprint, belonged among the most interesting ones. As a part of the presentation on Virtual water students were able to check their knowledge on the topic by taking a quiz. Some of the presentations were given in school back in May 2021. The photos and the videos are available for viewing by clicking on the links down below.

Virtualna_voda.mp4

Dopad_zakladania_palm_plantazi.mp4