• Gymnázium Ivana Horvátha,

Ulica Ivana Horvátha 14, 821 03  Bratislava

Naša škola vznikla v roku 1966 (a od roku 1967 sídlime v našej súčasnej budove). Prvou riaditeľkou našej školy bola Valéria Vasiľová. Pri jej zrode nechýbali ani takí významní umelci ako sochár Tibor Bártfay a herec Ladislav Chudík. Títo významní umelci sa celý svoj život cítili byť patrónmi našej školy a v minulosti nechýbali pri žiadnej významnej udalosti v živote školy. Nechýbali ani pri príležitosti 35. výročia vzniku školy, keď nám minister školstva prepožičal čestný názov Gymnázium Ivana Horvátha. Je to pomenovanie po známom slovenskom spisovateľovi a politikovi.

Začínali sme ako typická okrajová škola. Aj záujem o naše gymnázium v porovnaní s centrálnymi školami bol menší. Dnes môžeme povedať, že patríme medzi gymnáziá s najlepšou reputáciou. Záujem o štúdium na našej škole, najmä v triedach s rozšírenou výukou jazykov je veľký. Je totiž známe, že naši absolventi sa nielen dostávajú na štúdiá všetkých vysokých škôl, ale že sa na nich aj výborne uplatňujú.

Zakiaľ v minulosti naša škola vynikala v stredoškolskej odbornej činnosti a športe, dnes popri športe sú to umelecké súťaže a súťaže v debatovaní. Výborné výsledky dosahujeme pri objektívnom meraní vedomostí maturantov na Slovensku. Prvé takéto merania - tzv. "monitory" dopadli z nášho pohľadu vynikajúco. Aj súčasná externá časť maturitnej skúšky, v ktorej dosahujeme výsledky nad štátnym priemerom, potvrdzuje kvalitu výuky na našej škole.

Prirodzene je to predovšetkým zásluha výborného pedagogického zboru. Aj pri dnešnej zložitej situácii panujúcej v školstve, sa nám darí udržiavať pohromade kolektív učiteľov, na ktorom sa dá stavať. Keďže v našom strede vyrastajú aj viacerí mladí kolegovia, veríme aj v sľubnú perspektívu. Dúfame, že pre našich súčasných aj budúcich absolventov bude naša škola aj zdrojom pekných spomienok na roky strávené v jej priestoroch.

V spojení dobrého pedagogického kolektívu so záujmom o našu školu, sú určite ukryté mnohé pekné výsledky, mnoho úspešných, tvorivých a pre život pripravených absolventov.

• 1966/1967

Založenie školy

• 1968/69

Prví maturanti