• Prijímacie pohovory 2022/2023

• Vážení rodičia a uchádzači o štúdium,

pozvánky na prijímaciu skúšku už boli poslané elektronicky. Uchádzačom o 4-ročné štúdium, ktorí dosiahli v Testovaní T9 v každom predmete samostatne úspešnosť 90% a viac sme už elektronicky oznámili, že sa nemusia zúčastniť prijímacích pohovorov a automaticky sa im priráta plný počet bodov z testu zo SJL a z testu z MAT. Celkové výsledky prijímacích pohovorov budú zverejnené 18.5.2022.

Pre ostatných uchádzačov platia termíny z pozvánky:

pondelok 2.5. a 9.5.2022 je termín pre 4-ročné štúdium

streda 4.5. a 11.5.2022 je termín pre bilingválne štúdium

pre všetky termíny začína testovanie o 8:00 (od 7:30 môžete prichádzať). Vo vestibule školy je pre Vás pripravená nástenka, kde si nájdete svoju triedu a poschodie. Naši kolegovia Vás budú samozrejme usmerňovať.

Prajeme Vám úspešné dni a tešíme sa na Vás,

• Aj Ty v IT

• Milá študentka, v rámci spolupráce s organizáciou Aj Ty v IT, sme pripravili pre žiačky workshop na tému „Ako sa zorientovať vo svete informácií a hoaxov“.

Workshop je bezplatný, avšak, nakoľko prostriedky na jeho realizáciu organizácia Aj Ty v IT čerpá z grantov , pre účasť je nevyhnutnou podmienkou vyplnenie online registrácie.

Registráciu otvoríš kliknutím na link:  https://form.typeform.com/to/DSTTbLub

Poprosíme Ťa preto o vyplnenie registrácie najneskôr do utorka 03.05.2022 15:00.

• Eshop spustený

• Dobrý deň,

radi by sme Vám predstavili jednu skvelú novinku!

Naša škola dala súhlas k vytvoreniu voľnočasovej kolekcie oblečenia, ktorú je možné si aktuálne zaobstarať v eshope tu: https://www.kraloveskoly.cz/gih/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 8. 5. 2022. Nasledujúci deň sa eshop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!

Ďalšie spustenie objednávok bude až v novom školskom roku!

Dúfame, že z nej budete mať rovnakú radosť ako máme my!

• Oznam o ZRPŠ 25.4.2022

v pondelok 25.4.2022 máme trištvrteročnú klasifikačnú poradu, na ktorej sa budú hodnotiť vzdelávacie a výchovné výsledky našich žiakov.

Od 17:30 (do 19:00) bude informatívne rodičovské združenie, ktoré už budeme mať prezenčne v škole. Máte možnosť navštíviť jednotlivých vyučujúcich a porozprávať sa o klasifikácii Vášho dieťaťa. Vo vestibule školy budete mať k dispozícii zoznam učiteľov aj s informáciou o mieste, kde učiteľa nájdete.

• Koncoročné fotenie tried 21.4.2022

• Dobrý deň milí žiaci,

vo štvrtok 21.4.2022 od 9:00 začíname s fotením tried. Harmonogram je orientačný, pre triedy a ich triednych budú chodiť žiačky z III.D.

Cena triednej fotografie je 1,50 a cena skupinovej je 1€/osoba.

Harmonogram:

IV.C 12:00

IV.D 12:10

V.AR 12:20

• Posledná súťažná úloha v "Šampiónovi logiky"!

• Milí študenti,

ani ste sa nenazdali a máme tu poslednú úlohu  domáceho kola súťaže " Šampión logiky"  - ôsmu úlohu.  Na stránke školy v predmete matematika   je uverejnená  - aprílová  úloha.

A hoci sa vraví, že apríl je bláznivý mesiac, verím, že Vás táto aprílová úloha, ktorá nemá bláznivé zadanie, ale má taký logicko – matematický charakter zaujme a opäť sa zapojíte v čo najväčšom počte  do riešenia poslednej novej  úlohy.

Tešíme sa na Vaše správne riešenia, ktoré môžete posielať až do 30. apríla 2022 na mailovú adresu:

jana.novotna@horvatha.sk

V máji  potom prebehne  školské kolo, ktorého sa zúčastnia prvý desiati úspešný riešitelia, ktorých budeme kontaktovať a včas im oznámime termín konania školského kola 2. ročníka súťaže " Šampión logiky".

Vaši učitelia matematiky, fyziky a informatiky

• Hlasovanie o logo pre školskú kolekciu!

•  Máme pre Vás jedno skvelé prekvapenie!

Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe! Hlasujte do 8.4.2022 o tom, ktorý z troch motívov sa Vám páči najviac. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nie len mikiny a tričká, ale aj tepláky, batohy, čiapky a ďalšie kúsky s logom školy.

Link na hlasovanie Vám príde cez správu na EduPage.