• O predmete

•    Učebný predmet Informatika rozširuje a prehlbuje žiacke vedomosti z predchádzajúceho stupňa vzdelávania. Rozvíja logické a algoritmické myslenie žiakov, ich schopnosť analyzovať, syntetizovať, zovšeobecňovať, hľadať vhodné stratégie riešenia problémov a overovať ich v praxi. Vedie k presnému vyjadrovaniu myšlienok a postupov, ich zaznamenaniu vo formálnych zápisoch, ktoré slúžia ako všeobecný prostriedok komunikácie. Buduje informatickú kultúru, t.j. vychováva k efektívnemu využívaniu prostriedkov informačnej spoločnosti s rešpektovaním právnych a etických zásad používania informačných technológií a produktov.

• Cieľové požiadavky

• Cieľom vyučovania informatiky je, aby žiaci:
             - si rozvíjali schopnosť logického a algoritmického myslenia,
             - si rozvíjali schopnosť kooperácie a komunikácie,
             - nadobudli schopnosti potrebné pre výskumnú prácu,
             - sa naučili základné pojmy a postupy informatiky,
             - sa naučili efektívne pouţívať prostriedky informatiky, si budovali informatickú kultúru,
             - rešpektovali právne a etické zásady pouţívania informačných technológií a produktov.

V predmete informatika sú žiaci vedení k pochopeniu základných pojmov, postupov a techník používaných pri práci s informáciami v počítačových systémoch.
               Vzdelávací obsah informatiky v ŠVP je rozdelený na päť tematických okruhov:
          1. Informácie okolo nás
          2. Komunikácia prostredníctvom IKT
          3. Postupy, riešenie problémov, algoritmické myslenie
          4. Princípy fungovania IKT
          5. Informačná spoločnosť

Ak chcete maturovať z informatiky, pozrite si cieľové požiadavky CP_INFO.pdf

• Stupnica

• Predmet je hodnotený bodovým systémom, žiak za svoju prácu dostáva body podľa stupnice schválenej predmetovou komisiou. Výsledná známka je tvorená súčtom bodov za celý školský rok podľa stupnice predemetu.

Body Známka
          90 % a viac 1
          75 % až 89,9 % 2
          50 % až 74,9 % 3
          35 % až 49,9 % 4
          menej ako 35 % 5

V prípade, že žiak chýba na riadnom termíne testu alebo písomky, si žiak danú písomku alebo test dopíše mimo vyučovacieho procesu po dohode s vyučujúcim.

• Laboratórny poriadok

• Pre učebne informatiky platí nový laboratórny poriadok schválený riaditeľkou školy a správcom IKT.

Lab-poriadok_uceb_Info.docx