• O PREDMETE

semináre:         tretí ročník:       dejepisný seminár: 2h

štvrtý ročník:     dejepisný seminár: 2h           cvičenia z dejepisu: 2h

Obsah predmetu:

prvý ročník: úvod do dejepisu, svetové dejiny do 18 storočia, dejiny Slovenska do 1526

druhý ročník: svetové dejiny 19. storočie, slovenské dejiny do začiatku 20. storočia

tretí ročník:  dejiny 20. storočia

Klasifikácia:           100% - 90% = 1

89% - 75% = 2

74% - 50% = 3

49% - 30% = 4

29% - 0% = 5

• P R O J E K T Y:

• Living Memory

• LIVING MEMORY vzdeláva o totalitných režimoch formou podnecujúcou kritické myslenie. V priebehu školského roku, sa študenti škôl zapojených do projektov, populárnou formou oboznámujú s historickými skutočnosťami, ktoré ďalej formujú ich kritické myslenie vo vzťahu k alternatívam ponúkaným extrémistickými skupinami. Prostredníctvom osudov obetí a ich prenasledovateľov v oboch totalitných režimoch na Slovensku, autentických dokumentov a populárneho výkladu dôležitých historických udalostí s odbornou garanciou a aj atraktívnou a kritickou diskusiou so známymi divadelnými umelcami.

• Židovské kultúrne dedičstvo v Bratislave

• Projekt realizuje Židovské komunitné múzeum v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom ako projekt integrácie autentických pamiatok do vzdelávania stredoškolákov.
            V rámci projektu účastníci – žiaci stredných škôl navštívia unikátnu expozíciu Židovského komunitného múzea v synagóge na Heydukovej ulici a Pamätník Chatama Sofera. Žiakom sa prezentujú témy ako komunita, životný cyklus, sviatky a holokaust.