• ŽŠR 2013/2014

• PLÁN ŽIACKEJ ŠKOLSKEJ RADY NA ŠKOLSKÝ ROK 2013/2014

V priebehu školského roka 2013/2014 by sme chceli na Gymnáziu Ivana Horvátha zorganizovať rôzne aktivity,

ktorých by sa mali zúčastniť žiaci našej školy.

Prvý polrok:

1.)    Zbierka oblečenia a iných predmetov (18.11. 2013 – 29.11.2013)

2.)    Zber papiera (celoročne)

3.)    Príprava 3. školského plesu na GIH

Druhý polrok:

1.)    Organizácia 3. školského plesu v spolupráci s pedagogickým zborom

2.)    Rôzne súťaže (O najlepšiu poviedku, Fotosúťaž,...)

Ďalšie prípadné aktivity môžu byť navrhnuté na nasledujúcich zasadaniach Žiackej školskej rady v priebehu celého roka.

Bratislava 13.11.2013                                                                       Laura Junasová

Predseda ŽŠR

Tretí školský ples - pozvánka

Milí študenti!

Blíži sa plesová sezóna a našu školu tiež neobíde. Žiacka školská rada pre vás už po 3. krát organizuje školský ples v priestoroch telocvične na Gymnáziu Ivana Horvátha.

Tentoraz na tému „Benátsky karneval“, takže sa tešíme na vaše škrabošky.

Ples sa koná 14. februára 2014 od 18.00 do 23.00 h.

O program sa vám postarajú tanečníčky z tanečnej skupiny Chica rica, bude sa tancovať klasický „zoznamovací tanec“, nebude chýbať ani tombola a, samozrejme, vyhlásenie kráľa a kráľovnej plesu.

Prosíme všetky dievčatá, aby si obuli topánky bez opätku, aby sa nepoškodila podlaha.

Môžete sa tešiť aj na dobré jedlo, avšak akékoľvek alkoholické nápoje sú neprípustné.

Na ples nie je nutné prísť s partnerom.  Lístky sú môžete zakúpiť každý deň počas veľkej prestávky v Žiackej knižnici u jedného z členov Žiackej školskej rady

za cenu 6 eur, alebo za cenu 5 eur pre prvých 50 kusov.

Tešíme sa na vás                                                                                        ZSR-_plagat_na_ples.pdf

Žiacka školská rada

Súťaž EKOHRA

Žiacka školská rada vyzvala všetkých žiakov Gymnázia Ivana Horvátha, aby sa zapojili do súťaže "Ekohra" v termíne 17.2. – 17. 3. 2014.

„Hlavná výhra“ je multifunkčné športové ihrisko v hodnote 80 000 € vrátane DPH .

Táto súťaž je organizovaná spoločnosťou Lidl v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Jej cieľom je predovšetkým zvýšiť povedomie detí a mládeže o nutnosti recyklovať druhotné suroviny a výchova žiakov k zodpovednému správaniu sa k životnému prostrediu.

Humanitárna zbierka

Členovia žiackej školskej rady

zorganizovali na našej škole zbierku oblečenia a iných predmetov v dňoch 18.11. 2013 – 29.11.2013.

Zapojili tým celú školu do súťaže, ktorá mala sociálny, ekologický a výchovný charakter.

Občianske združenie Diakonie Broumov, ktoré túto akciu organizovalo

poslalo vedeniu školy ako aj celému učiteľskému

zboru ďakovný list, ktorý si môžete prečítať TU: Broumov.pdf