• Organizácia vyučovania od 7.4.2021

• Vážení rodičia a milí žiaci,

od 7.4.2021 s definitívnou platnosťou prechádzame na prezenčné vyučovanie pre končiace maturitné ročníky (okrem IV.AR). Dôvodom je ukončenie štúdia na gymnáziu. Už nebudeme ponúkať kombinovanú výučbu, ale len prezenčnú. Klasifikačná porada bude 10.5.2021 a dňom 14.5.2021 je ukončené vyučovanie končiacich ročníkov. K tomuto dátumu bude žiakom vystavené koncoročné vysvedčenie, na základe ktorého sa pristúpi k administratívnemu ukončeniu maturitných skúšok.

Ostatné ročníky pokračujú aj naďalej v dištančnom vzdelávaní, ale vzhľadom na zlepšovanie epidemiologickej situácie očakávame postupné otváranie školy.

V prípade nových informácií alebo o zmene podmienok Vás budeme informovať.

Prajeme Vám pekné veľkonočné sviatky,

• Úspech v SOČ

• Naša žiačka Nela Leksová z III.C triedy reprezentovala GIH na Krajskej prehliadke Stredoškolskej odbornej činnosti s prácou Úloha proteolýzy pri infekčnosti vírusu SARS-CoV-2 v odbore Zdravotníctvo
            a farmakológia.

Umiestnila sa na skvelom 2. mieste a postúpila do celoslovenského kola.

Nelke k dosiahnutému úspechu srdečne blahoželáme!

• Oznam k organizácii vyučovania od 23.3.2021

• Vážení kolegovia, rodičia a žiaci,

vzhľadom na posledné vyhlásenia ministra školstva SR o zrušení písomnej formy MS a ústnej MS a aj vzhľadom na reakcie rodičov na prezenčnú výučbu končiacich ročníkov, od 23.3.2021 znovu zavádzame dištančné vyučovanie pre všetkých žiakov školy.

Ďakujeme za pochopenie,

• 50. ročník Olympiády v ruskom jazyku

• Dňa 12.3.2021 sa konal 50. ročník krajského kola Olympiády v ruskom jazyku a našim žiakom sa podarilo obsadiť nasledujúce umiestnenia:

Ján Horáček, kategória B4 - 2. miesto

Kristína Sýkorová,   kategória B4 - 3. miesto

Martin Gulčík,   kategória B3 - 5. miesto

Alexandra Kubalová,   kategória B2 - 4. miesto

Všetkým žiakom srdečne blahoželáme k umiestneniam.

•  55. ročník krajského kola Biologickej olympiády
          • 55. ročník krajského kola Biologickej olympiády

• V 55. ročníku krajského kola Biologickej olympiády, v kategórii A, projektovej časti (tento rok boli obhajoby náročné na IT vybavenie súťažiacich) súťažili aj naše študentky a umiestnili sa na týchto pekných miestach:

3. miesto Emilly Verešová III.B

4. miesto Sofia Pumová IV.AR

Obom študentkám ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Písomné DSD skúšky

• Dňa 10.3. 2021 sa na našom gymnáziu konala medzinárodne uznávaná jazyková skúška Deutsches Sprachdiplom na nižšej jazykovej úrovni A2/B1 podľa SERR (Spoločný európsky referenčný rámec). Skúšky sa zúčastnili študenti tretieho ročnika, ktorí u nás absolvujú rozšírené vyučovanie nemeckého jazyka. Žiakov ešte čaká ústna časť koncom marca.

• Organizácia vyučovania od 10.3.2021

• Vážení rodičia a milí žiaci,

od 10.3.2021 (streda) meníme organizáciu vyučovania na našej škole a to nasledovne:

končiace ročníky prechádzajú na prezenčnú výučbu podľa aktuálne zverejneného rozvrhu (platného od 8.3.). O všetkých podmienkach a organizácii prezenčnej výučby pošleme žiakom informácie zajtra.

Ostatné ročníky pokračujú aj naďalej v dištančnej forme vyučovania podľa aktuálne zverejneného rozvrhu (platného od 8.3.).

O ďalších zmenách v organizácii vyučovania Vás budeme včas informovať.

RNDr. Eva Stanková

riaditeľka

• 7. kolo v školskej súťaži "Šampión logiky"!

• Milí žiaci!

Aj keď ste si začali užívať jarné prázdniny, tak naša súťaž pokračuje ďalšou úlohou a nakoľko ste v súťaži "Šampión logiky"  viete, že je to v poradí už 7. úloha -  marcová  - jarná. Takže - na stránke školy v predmete matematika zverejňujeme úlohu 7. kola na mesiac marec 2021. Svoje riešenia posielajte spracované  na mailovú adresu vlasta.kolomparova@horvatha.sk do 31.03.2021Dúfame, že sa Vás opäť zapojí do riešenia viacej a radi privítame ešte stále aj nových šampiónov logiky.

A pamätajte si, že stále  platí  -  "myslieť stále  nebolí"   a   hlavne, keď "myslím, potom som"

Držíme Vám palce