• Online ZRPŠ 18.1.2021

• Dobrý deň vážení rodičia,

pozývame Vás na online triedne ZRPŠ na ktorom dostanete informácie o podmienkach ukončenia prvého polroka šk. roka 2020/21. ZRPŠ bude prebiehať v pondelok 18.1.2021 cez aplikáciu Microsoft Teams. Čas Vám upresnia triedni učitelia. Na stretnutie sa pripojíte cez žiacke konto (udalosť v kalendári) alebo Vám triedny učiteľ na vyžiadanie pošle mailom link.

V utorok 19.1.2021 máte možnosť osobných online konzultácií s jednotlivými vyučujúcimi. Konzultácie budú prebiehať v čase 16:00 - 18:00 a na každého rodiča bude mať vyučujúci vyhradený presný čas (cca 10 min.). Na konzultácie sa budete prihlasovať cez EduPage (do pondelka tam učitelia zverejnia svoje konzultačné hodiny) a konzultácie budú realizované cez MSTeams. Link na konzultáciu prepošlú učitelia dopredu prihláseným rodičom alebo sa budete prihlasovať cez konto žiaka (upresní učiteľ).

S pozdravom,

pomoc pri nahlasovaní konzultácií:

• Anketa ISIC

• Milí žiaci,

CKM SYTS si pre Vás pripravili krátku anketu na zistenie potrieb študentov a zlepšenie služieb ISIC, ktoré poskytujú žiakom. Každý zúčastnený môže vyhrať zaujímavé ceny.

Zľavy v kupónke, ktoré ste dostali začiatkom školského roka, sa predlžujú do konca novembra.

Aj tieto informácie nájdete v priloženom súbore.

Prajeme Vám príjemný deň.

Link na anketu nájdete v súbore:

List_prieskum_2020.pdf

• E-testovanie

• V spolupráci s NÚCEM-om sa uskutoční od 11.11.2020 do 13.11.2020 povinné elektronické testovanie z matematiky a zo slovenského jazyka pre všetkých prvákov 4-ročného štúdia (I.B, I.C, I.D). Prihlasovacie heslá a prístupové kľúče dostanú študenti do EŽK do predmetov matematika a slovenský jazyk. Link na prihlásenie do e-testu:

• Ďalšie kolo v školskej súťaži "Šampión logiky"!

• Dobrý deň mílí žiaci,

do tabuľky sme doplnili výsledky 2. (októbrového) kola súťaže „Šampión logiky“. Nejako ste poľavili! Alebo len v tejto mimoriadnej situácii zabudli? Prišlo menej riešení než v 1. kole, ale aspoň ešte stále majú šancu zapojiť sa aj tí, ktorí tak doteraz neurobili alebo 2. kolo vynechali.

Na stránke školy v predmete matematika zverejňujeme úlohu 3. kola na mesiac november. Posledný piatok v mesiaci je 27.11.2020. Tak sa skúste hlboko zamyslieť.

A pamätajte si, myslieť nebolí.

úlohu na november nájdete tu:

• Informácie k súťaži iBobor

• Všetci prihlásení študenti dostanú prihlasovací kód cez EŽK  do predmetu informatika - (alebo seminár z informatiky).

Seniori - študenti 3. a 4. ročníka súťažia v utorok 10.11.2020 cez 3. vyučovaciu hodinu (9.50 - 10.35) alebo po vyučovaní - prihlásenie do 15.00.

Juniori - študenti 1. a 2. ročníka súťažia vo štvrtok 12.11.2020 cez 4. vyučovaciu hodinu (10.55-11.40) alebo po vyučovaní - prihlásenie do 15.00

Všetci súťažiaci sa prihlásia do do súťažného systému iBobor (ibobor.sk) svojim kódom a vyplnia on-line súťažný test

• Úspech na medzinárodnej súťaži Puškinova jeseň

• V Ruskej Federácii si svojho velikána Puškina ctia a každoročne si ho pripomínajú. Tým, že práve jesenné obdobie bolo pre Puškina v určitom veku veľmi dôležité, z toho dôvodu Spoločenstvo ruskej slovesnosti, Moskovská štátna univerzita M. L. Lomonosova s podporou Spoločnosti ruskej literatúry a MAPRYAL organizovali medzinárodnú, vedeckú, vzdelávaciu, kultúrnu a vzdelávaciu kampaň Puškinova jeseň. Spolu zúčastnených bolo 611 recitátorov a spevákov.

Bilingválna sekcia na našej škole je právom hrdá na to, že študenti prejavujú záujem o takéto súťaže pod vedením PhDr. Ekateriny Borisovej, PhD. a Mgr. Marty Vizsgyákovej.

Spomedzi rusky hovoriacich súťažiacich sme zožali nádherný úspech.

Laureátmi 3. stupňa sú žiaci: Hanuska Marko –II.AR

Mička Matej – II.AR

Nemcová Sára – I.AR

Rischerová Tereza – IV.AR

Solárová Ester (spev) – II.AR

Pochvalné osvedčenia získali: Andrezál Viliam –IV.AR

Bíziková Mirka – I.AR

Ďuricová Diana – I.AR

Geczová Lenka – IV.AR

Gürtlerová Rebeca –IV.AR

Kicková Tereza – II.AR

Pitoňáková Simona –I.AR

Tomašovičová Petra –I.AR

Všetkým výhercom úprimne blahoželáme a pevne veríme, že aj naďalej budú úspešne reprezentovať našu školu.