• Posledný deň pred vianočnými sviatkami II.

• V rámci zachovania predvianočnej tradície na našej škole, sa tento rok žiaci 4.C rozhodli zorganizovať posedenie - ,,Vianočný punč“. Táto ich snaha nevyšla nazmar a všetci študenti a profesorský zbor si spoločne navodili vianočnú atmosféru, zaspievali koledy a ochutnali  koláče, ktoré pripravili žiaci 4.C za pomoci svojich ochotných rodičov. Veríme, že podujatie všetkých potešilo a vzbudilo v každom vianočného ducha. Budeme radi, ak sa táto tradícia na GIH zachová.

Študenti 4.C

• Posledný deň pred vianočnými sviatkami

• Posledný deň pred vianočnými sviatkami si naši žiaci pripravili dve pekné akcie. Študenti III. B a I.B pripravili Vianočný bazár. Prebytočné, ale užitočné veci, ktoré priniesli dobrovoľníci z radov študentov aj učiteľov, si našli nový domov. Každý si mohol zadarmo zobrať čokoľvek, čo sa mu zapáčilo. Prebytočné veci boli odovzdané na charitatívne účely. Vianočný bazár oživila módna prehliadka z prineseného recyklovaného oblečenia.

• Vianočný turnaj vo volejbale

• Každoročne pred vianočnými sviatkami mávame na škole medzitriedny turnaj vo volejbale. tento rok sa odohrali zápasy počas dvoch dní 16. - 17. 12. Do finále sa prebojovali triedy II.D a IV.C. Nakoniec boli úspešnejší štvrtáci. Po skončení finále sa ešte odohral zápas medzi víťaznou triedou IV.C a učiteľmi. Aj v tomto zápase boli tesne úspešnejší žiaci IV.C.

Gratulujeme najšportovejšej triede

Viac fotiek v albume

• Beseda s lekárom

• Študenti z III.B mali v rámci semináru z biológie 12.12.2019 v Ružinovskej nemocnici besedu s pľúcnym lekárom MUDr. Františkom Sándorom, PhD.

Od vynikajúceho odborníka sa dozvedeli o príčinách vzniku, príznakoch, spôsoboch vyšetrenia a liečbe rakoviny pľúc. Okrem iného im lekár zdôraznil nielen negatívne účinky aktívneho a pasívneho fajčenia (vrátane elektronických cigariet, šiše a pod.), ale vysvetlil aj riziká rekreačného užívania marihuany. Študenti sa dozvedeli aj o odlišnostiach v štúdiu medicíny a praxe lekára v USA a na Slovensku. Akciu zorganizovala p. Sýkorová.

• Výmenná návšteva na Gymnáziu Imricha Madácha v Budapešti

• 9.12.2019 bilingválna sekcia na našom gymnáziu nadviazala kontakty s budapeštianskym Gymnáziom Imricha Madácha. Našu skupinu viedla Mgr. Jana Rozporková a Mgr. Marta Vizsgyáková so žiakmi III. AR a IV. AR. Našim cieľom je komunikácia študentov v ruskom jazyku a výmena metodických skúseností vyučovania ruského jazyka ako cudzieho. Prvé stretnutie prebehlo vo vrelej priateľskej atmosfére. Maďarskí kolegovia a žiaci nás sprevádzali po škole, po pamiatkach mesta i po vianočných trhoch. Okrem spoznávania oboch kultúr, sa žiaci zdokonaľovali navzájom v komunikácii v ruskom jazyku. Naše poďakovanie patrí pánovi riaditeľovi Gymnázia Imricha Madácha, kolegyni Katalin Végh, kolegom vyučujúcim ruský jazyk a všetkým študentom ruského jazyka, ktorí sa venovali našim žiakom. Na jar očakávame našich priateľov v Bratislave a tešíme sa na pokračovanie začatej spolupráce.

viac fotiek v albume:

• Zapojili sme sa do Erasmus +

• V dňoch 6.11.2019 – 12.11.2019 naša kolegyňa p. Leitnerová využila poskytnutý grant a absolvovala školenie v Bruseli na tému ,,EU project design and project cycle management: a practical workshop“. Ide o projekt Erasmus +, ktorý  vypracoval BSK.  Vyučujúca anglického jazyka nadviazala kontakty s ďalšími zúčastnenými učiteľmi z celej Európy (Nemecko, Španielsko, Taliansko, Poľsko, Belgicko) a  absolvovaním kurzu  získala poznatky o vzdelávacích programoch EU a možnostiach ich aplikácie na našej škole.