• Kontajner na použité šatstvo

• Vážení študenti od dnešného dňa máme možnosť darovať použité šatstvo, topánky a iný textil. Môžeme tak šetrným spôsobom recyklovať kvantum oblečenia a textilu, ktoré často končí v odpade. Nepotrebný textil bude použitý na charitatívne účely. Kontajner nájdete pri bočnom vchode do budovy.

• Výmenný pobyt v Mosbachu

• V dňoch  8. 10. – 14. 10. 2019 sme sa zúčastnili výmenného pobytu  v nemeckom mestečku Mosbach.  Akcie sa  zúčastnilo 17 žiakov pod  pedagogickým dozorom  prof. Buzinkayovej a p. Vážnej. Žiaci boli ubytovaní v partnerských rodinách, takže mali možnosť nahliadnuť do každodenného života nemeckých rodín. V Nemecku sme navštívili Mercedes Benz múzeum a tradičný oktoberfest v Štutgarte,  známe univerzitné mesto  Heidelberg, boli sme na prehliadke mesta Mosbach a samozrejme v našej partnerskej škole Auguste-Pattberg Gymnasium, kde sme sa  zúčastňovali  aj hospitácií na vyučovaní. Výmenný  pobyt  prebehol bez  problémov. Žiaci boli velmi spokojní, nemeckí rodičia boli milí. Všetci by sme si priali, aby tento výmenný pobyt pokračoval aj naďalej. Tešíme sa na návštevu našich nemeckých partnerov, ktorí k nám prídu na týždenný recipročný pobyt  od 21. 4. do 27. 4. 2020.

Viac fotiek v albume

• Vedecká cukráreň

• 20 študentov prvých a tretích ročníkov sa zúčastnilo odbornej prednášky na tému Mikroplasty (Vedecká cukráreň 22.10.), kde sa dozvedeli o spôsobe vzniku a šírenia  mikroplastov v životnom prostredí. Študenti mali následne možnosť diskutovať aj o prípadných riešeniach tejto environmentálnej záťaže.

Erika Sýkorová

• Deň župných škôl v Avione

• V piatok 4.10.2019 sme sa prezentovali na každoročnom Dni župných škôl. Náš stánok sme mali na poschodí medzi ostatnými gymnáziami. V čase medzi 9:00 -  18:00 nás navštívilo veľa záujemcov o gymnaziálne štúdium. Ďakujeme všetkým kolegom a žiakom, ktorí nám v tento deň vypomáhali. Taktiež ďakujeme všetkým našim bývalým absolventom, ktorí nás boli pozrieť a pospomínať...

viac fotiek si nájdete v albume

• Prednáška o klimatických zmenách

• Prednášku o klimatických zmenách absolvovali študenti 1. ročníkov s ekologickým aktivistom a odborníkom MUDr. Jurajom Mesíkom 2.10.2019. Prednáška podporená prezentáciou bola zameraná na vysvetlenie príčin a následkov klimatických zmien, pričom boli uvádzané aj príklady z geologickej a archeologickej histórie. MUDr. Mesík apeloval na študentov, aby si uvedomili nevyhnutnosť znižovania konzumu a nemožnosť ustavičného ekonomického rastu, pretože zdroje na planéte sú takmer vyčerpané. Následne mali študenti 3.B možnosť diskutovať o klimatických zmenách 3.10. 2019 s ďalším aktivistom Ing. Mariánom Šumšalom o alternatívnych zdrojoch energie namiesto používania fosílnych palív. Najaktívnejšiemu diskutérovi z radov študentov venoval autor knihu Šesť stupňov.