• Výmenný pobyt našich žiakov v Moskve

• 25. septembra 2019 odleteli naši bilingválni druháci na výmenný pobyt do Moskvy. Učitelia partnerskej školy, žiaci a rodičia hostiteľských rodín ich veľmi srdečne a milo privítali na moskovskom letisku Vnukovo. Na Slovensko sa vrátia 5. októbra. Želáme im príjemný pobyt a množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

• Župný športový deň

• Dňa 25.9.2019 sme sa zúčastnili Župného športového dňa na Mladej Garde. V behu na 100 m skončila na 2.mieste naša žiačka zo 4.C triedy. Vo volejbalovom turnaji obsadili naše dievčatá 2.miesto za Strednou športovou školou Ostredkova. Vo volejbale nás výborne reprezentovali žiačky z tried: 3.AR, 3.B, 1.D, 2.D, 3.C a  4.B. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu a gratulujeme!

Simona Martináková – ved. PK TSV

• Gaudeamus 2019

• Dňa 24.9.2019 sa študenti tried 4.B a 4.C so svojimi triednymi učiteľmi a kariérovou poradkyňou zúčastnili podujatia GAUDEAMUS – AKADÉMIA 2019.

V národnom výstavisku v Inchebe sa prezentovali vysoké školy a univerzity zo Slovenska a zahraničia. Naši študenti tak mali jedinečnú príležitosť:

• načerpať maximum informácií o štúdiu,
            • nahliadnuť do náplne študijných programov,
            • naštartovať svoju budúcu kariéru,
            • zistiť, na aký odbor majú predpoklady,
            • vybrať si vhodnú školu a študijný program na Slovensku a v zahraničí.

Študenti  osobnou účasťou na veľtrhu získali kompletný prehľad o vysokých školách, ako aj katalóg s dôležitými informáciami ohľadne pomaturitného štúdia.

O.Kubánková

• Oznam o ZRPŠ

pozývame Vás na prvé rodičovské stretnutie dňa 16.9.2019 (pondelok)  v školskom roku 2019/2020.

Rodičov žiakov I. ročníkov privíta o 17:00 v jedálni (budova pavilónu školy) pani riaditeľka. Stretnutie bude pokračovať v kmeňových triedach spolu s triednymi učiteľmi jednotlivých tried.

Rodičia II. až IV. ročníkov sa stretnú o 17:30 vo svojich kmeňových triedach s triednymi učiteľmi.

RNDr. Eva Stanková

• Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu

• Včera, 10.9.2019, v Starej tržnici bolo slávnostné udeľovanie Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE). DofE je komplexný rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti a charakterové vlastnosti pre reálny život, naplniť svoj potenciál a pomôcť im uspieť v živote.

Do programu sa minulý školský rok zapojili aj naše žiačky, ktoré včera získali bronzovú medailu za rozvoj svojho potenciálu.

Srdečne gratulujeme

• BSK TECHDAY na Orange Y--Fest 2019

• BSK Tech Day je podujatie venované žiakom a študentom, ktorí vidia svoju budúcnosť vo vede a technike. Prvý októbrový víkend 4. - 6. 10.2019 sa odohrá už štvrtý ročník v Bratislave.

Priebeh podujatia:

• 2 zóny
              • V výstavnej zóne si môžu študenti pzrieť najnovšie technologické novinky od virtuálnej reality, cez snímače pohybu, simulátory, nové počítače a telefóny, projektory a rôzne ďalšie.
              • Prednáškvá časť pdujatia pozostáva z viacerých pódií, na ktorých si študenti môžu vypočuť prednášky od úspešných ľudí z praxe, ako aj inovatívnych profesorov a prednášajúcich z našich vysokých škôl. Ide o variácie prednášok od opisu rôznych kariérnych ciest v IT a technologickom sektore, cez príbehy úspešných firiem zo Slovenska.
            • Priamy kontakt so zástupcami VŠ a odborníkmi z praxe - študenti majú možnosť dozvedieť sa viac informácií o študijných programoch a výsledkoch výskumov na našich popredných vysokých školách alebo naučiť konkrétne zručnosti zo sveta technológií na workshopoch od popredných IT firiem zameriavajúcich sa na vzdelávanie. Prednášky a workshopy im častokrát prezentujú aj ich rovesníci, ktorí majú už isté nadobudnuté skúsenosti v danej oblasti – napríklad výhercovia rôznych študentských a žiackych súťaží (First Lego League, AMAVET, a iné).

• Info o podujatí:

názov: BSK TECHDAY na Orange Y--Fest 2019