• Ruské slovo

• Dňa 15. februára 2019 sa v Ruskom centre vedy a kultúry v Bratislave konalo krajské kolo 13. ročníka celoštátnej súťaže Ruské slovo. Pätnásti študenti stredných škôl vystúpili v troch súťažných disciplínach: prednes poézie, prednes prózy a spev piesne na zadanú tému.

Našu školu reprezentovali žiačky Victoria Illéšová z III.AR a Dominika Petrašová z II.AR. Študentky recitovali rusku  poéziu. Témou bolo Kamarátstvo.

Pre Dominiku to bolo prvé verejné vystúpenie. Viki bola najlepša vo svojej kategórii, postúpila do finále celoslovenského kola. Finále sa uskutoční 5. apríla 2019 v Košiciach. Dominike Petrašovej gratulujeme a  Viki Illešovej  z celého srdca želáme veľa úspechov vo finále.