• Projektové stretnutie Comenius "Školské partnerstvá"

• V dňoch 9. až 13. novembra 2014 sa na Gymnáziu Ivana Horvátha v Bratislave konalo

štvrté projektové stretnutie COMENIUS (podprogram Školské partnerstvá).

20 učiteľov a 25 žiakov z Nemecka, Rakúska, Maďarska, Rumunska, Chorvátska a Bulharska spolu s hostiacimi žiakmi našej školy realizovali plán projektového stretnutia.Na slávnostnom otvorení stretnutia sa zúčastnili okrem pani riaditeľky Mgr. Marty Jankovičovej aj starosta Ružinova Ing. Dušan Pekár a riaditeľ odboru školstva, mládeže a športu BSK Ing. Roman Csabay.

V priebehu projektového stretnutia v Bratislave naši hostia navštívili Primaciálny palác a Bratislavský hrad. Na hrade si okrem iných výstavných priestorov pozreli aj výstavu, ktorú naši učitelia a žiaci participujúci na projekte inštalovali 14.10.2014. Pozvanie na prehliadku Bratislavského hradu a stretnutie so školskými koordinátormi prijala p. Andrea Vojtková z Národnej agentúry pre Celoživotné vzdelávanie.

Delegácie si pod vedením sprievodkyne prehliadli historické centrum mesta. Tiež sa zúčastnili školskej akadémie v Dome kultúry Ružinov, pozreli si baletné predstavenie v SND a navštívili hrad Červený Kameň. V škole si prehliadli priestory školy a jej vybavenie. Zahraniční učitelia sa zúčastnili na niektorých vyučovacích hodinách. Školskí koordinátori absolvovali spoločné rokovanie, rovnako aj riaditeľky škôl. Žiaci sa zapojili do aktivít v tvorivých dielňach.

V dňoch 10. až 12.11.2014 pripravila televízia Ružinov spravodajstvo zo slávnostného otvorenia projektového stretnutia v priestoroch školy, zo školskej akadémie v DK Ružinov a z výstavy, ktorú škola inštalovala na Bratislavskom hrade.

Projektové stretnutie v Bratislave bolo úspešné a hostia si odniesli z nášho mesta krásne spomienky.

RNDr. Oľga Kubánková, vedúca PK ANJ

školská koordinátorka projektu